Ideální podmínky pro prověření kondice nabídla místní náročná, 1600 metrů dlouhá, trať, která mimo jiné obsahovala dlouhý sjezd či táhlé a zrádné stoupání. „Letos se uskutečnil třetí ročník českého poháru mládeže v silniční cyklistice, a s nimi již třetím rokem závodí také tělesně postižení,“ přiblížil ředitel závodu, a předseda CK Orlík Orlová, Karel Kempný a dodal: „Moravskoslezskému svazu cyklistiky byl právě kopřivnický polygon nabídnut před třemi lety, kdy závod vznikl.“

Podle jeho slov je akce mezi cyklisty stále oblíbenější. „Letos je závod vypsán pro osm kategorií, od žáků a žákyň, přes kadety a juniory, po muže a ženy,“ přiblížil Kempný a pokračoval: „Letos se přihlásilo 145 zdravých cyklistů plus hendikepovaní, což je známkou toho, že závod v povědomí občanů je.“

Výsledky 3. ročníku O pohár automobilky Tatra

ELITE ŽENY

1. Lucie Kočí (Strahovští osvoboditelé silnic), 2. Monika Simonová (Experiment 23), 3. Markéta Svozilová (Mapei Cyklo Kaňkovský), 4. Veronika Kotalová, 5. Michaela Ištvánová (obě ACK Stará Ves nad Ondřejnicí)

JUNIORKY

1. Denisa Bartošová (SK MaxBike Orlová), 2. Michaela Sikorová (TJ TŽ Třinec)

KADETKY

1. Alena Paliderová (SK Jiří Team Ostrava), 2. Barbora Šimková (ACK Stará Ves nad Ondřejnicí)

JUNIOŘI

1. Viktor Vrážel (KC Kooperativa SG Jablonec nad Nisou), 2. Daniel Turek (SKP Duha Fort Lanškroun), 3. Dominik Chlupáč (Whirlpool Author Junior HK), 4. David Dvorský (Mapei Cyklo Kaňkovský), 5. Tomáš Medek (Prodoli Remerx Team), 6. Michal Mráček (ASO Dukla Brno), 7. Petr Hampl (Mapei Cyklo Kaňkovský), 8. Adam Kožušník (CK Feso Petřvald), 9. Ondřej Fierla (CK Feso Petřvald), 10. Jan Zomovčák (TJ Favorit Brno), 11. Vít Volný (Dukla Praha), 12. Jakub Skála (Cyklo Team Budvar Tábor), 13. Athanasios Markos (Mapei Cyklo Kaňkovský), 14. Martin Schneider (Mapei Cyklo Kaňkovský), 15. Jakub Zajíček (Mapei Cyklo Kaňkovský), 16. Michal Petřek (Mapei Cyklo Kaňkovský), 17. Martin Janko (CK Feso Petřvald), 18. Jiří Matoušek (ASO Dukla Brno), 19. Michal Pecha (CK Feso Petřvald), 20. Michal Marek (SKP Duha Fort Lanškroun)

KADETI

1. Michael Vakoč (Dukla Praha), 2. Adam Valeš (Dukla Praha), 3. Jan Skála (Whirlpool Author Junior HK), 4. Michal Schleger (SKP Duha Fort Lanškroun), 5. Ondřej Kott (Dukla Praha), 6. Šimon Matějů (Cyklo Team Budvar Tábor), 7. Luděk Lichnovský (Mapei Cyklo Kaňkovský), 8. Ondřej Ponikelský (Mapei Cyklo Kaňkovský), 9. Antonín Lant (Cyklistika pro všechny Krnov), 10. Daniel Valečka (SKP Duha Fort Lanškroun), 11. Tomáš Tesařík (CK Dacom Pharma Kyjov), 12. Tomáš Malec (SKC Prostějov), 13. Matouš Marek (Mapei Cyklo Kaňkovský), 14. Jan Wala (CK Feso Petřvald), 15. Radek Bechyňský (Cyklo Team Budvar Tábor), 16. Michal Kuběna (SKP Duha Fort Lanškroun)

MLADŠÍ ŽÁCI

1. Hynek Palička (ACK Stará Ves nad Ondřejnicí), 2. Otakar Kečera (SK Veha Team), 3. Filip Stehno (CK MTB Maraton Hlinsko), 4. Jan Kaňkovský (Mapei Cyklo Kaňkovský), 5. Dominik Bušina (SKC Prostějov), 6. Jakub Ruman (ACK Stará Ves nad Ondřejnicí), 7. Vilém Netušil (Whirlpool Author Junior HK), 8. Michal Koudela (CK Dacom Pharma Kyjov)

STARŠÍ ŽÁCI

1. Lukáš Polák (TJ Sigma Hranice), 2. Pavel Camrda (Cyklo Team Budvar Tábor), 3. Adam Ťoupalík (Cyklo Team Budvar Tábor), 4. Matouš Hynek (Mapei Cyklo Kaňkovský), 5. Daniel Glogovský (CK Feso Petřvald), 6. Pavel Gruber (CK Dacom Pharma Kyjov), 7. Adam Mezík (CK Dacom Pharma Kyjov), 8. Jiří Janošek (TJ Sigma Hranice), 9. Dominik Lokoč (Sundance TJ Opava), 10. Michal Brázda (TJ Favorit Brno), 11. Jan Kovář (TJ Favorit Brno), 12. Josef Klvaň (CK Dacom Pharma Kyjov), 13. Jan Grunt (TJ Favorit Brno), 14. Rudolf Jeřala (CK Dacom Pharma Kyjov), 15. Jan Fierla (CK Feso Petřvald)

MLADŠÍ A STARŠÍ ŽÁKYNĚ

1. Jana Macháčová (TJ Sigma Hranice), 2. Lenka Krzyžanková (TJ TŽ Třinec), 3. Romana Lantová (Cyklistika pro všechny Krnov), 4. Klára Škopcová (ACS Drak Vrbno), 5. Veronika Franerová (Sundance TJ Opava)

Moins de 23 + MUŽI

1. Karel Nepraš (ACK Stará Ves nad Ondřejnicí), 2. Petr Davídek (CK Feso Petřvald), 3. Petr Záruba (ACK Stará Ves nad Ondřejnicí), 4. Tomáš Galuška (TJ Baník Ostrava OKD), 5. Jan Hlavatík (ACK Stará Ves nad Ondřejnicí), 6. Jiří Foltyn (CK Hobby Bohumín), 7. Roman Bollo (Yogi Racing Ostrava), 8. Jakub Musiol (Yogi Racing Ostrava), 9. Lukáš Konečný (CK Vlastibor Konečný), 10. Ondřej Bezunk (Forman Cycling Team), 11. Tomáš Holický (RBB Invest Jindřichův Hradec

HANDBIKE

Kategorie H1 (16 km): 1. Boháček Petr, 2. Benada Luděk, 3. Dvořák Ivan, 4. Kuchta Jiří, kategorie H2 (16km): 1. Tománek Jan, 2. Liška Radim, kategorie H3 (16km): 1. Kukla Daniel, 2. Šulc Miroslav, 3. Mošnička Tomáš, 4. Fabián Radoslav, 5. Petřvalský Dušan, 6. Kuchar René, 7. Vokurak Jiří, kategorie T (16km): 1. Winkler Josem, 2. Vlček František, 3. Matičková Simona, distance 24km: 1. Koblasa (0:45:20), 2. Frolich Marek (0:45:53), 3. Vojček (0:48:24), 4. Suda (0:48:25), 5. Ondráček (0:50:15), 6. Jandová (1 kolo).