Nový ročník házenkářské Strabag Rail extraligy zahájí 8. září, kdy doma přivítají v atraktivním duelu favorizovanou Plzeň. Kopřivničtí házenkáři, kteří jsou v plné přípravě na nový soutěžní ročník 2018/2019, se však už tento pátek a sobotu (17. a 18. srpna) představí na 57. ročníku mezinárodního turnaje v házené mužů O pohár PV OS KOVO Tatra.

Letošní ročník slibuje parádní podívanou, protože do Kopřivnice dorazí přední maďarský celek Balatonfüredi, dále pak slovenský tým HK Agro Topolčany, který to v uplynulé sezoně dotáhl až do finále proti suverénnímu Prešovu, a k vidění bude i zástupce z nižší německé soutěže HSG Freiberg, za který nastupuje i Dominik Gelnar, jenž v nedávné minulosti oblékal i kopřivnický dres. Německý tým zná ze svého dřívějšího působení i nynější člen kopřivnického kádru Jan Holbein.

„Diváci se budou mít určitě na co dívat. Maďarská nejvyšší soutěž patří k nejlepším v Evropě a jsou tam velké peníze, takže Balatonfüredi je největším favoritem turnaje. Topolčany trénuje Pavel Farář, který odvádí skvělou práci, protože ten tým je herně i kondičně skvěle připravený. Freiberg, který vede známé házenkářské jméno Jiří Tancoš, je pak sice z nižší soutěže, ale kvalita německé házené hovoří za všechno. Je to asi nejlepší obsazení v historii turnaje,“ vyjádřil se předseda KH Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský, jenž je zároveň, spolu s asistentem Jiřím Gřesem, hlavním trenérem kopřivnického výběru.

Už tak kvalitní obsazení bude v příštím ročníku turnaje zcela jistě překonáno. „Bereme to jako generálku před příštím rokem, kdy klub oslaví šedesát let. Už teď jednáme s týmy z celé Evropy a můžu říct, že turnaje bude ještě o stupeň výše, než letos,“ prozradil dále Veřmiřovský.

Nový Jičín - Vítkovice.
MOL Cup: Postupují Vítkovice. Ostravský tým porazil Nový Jičín 4:1

ZKUŠENÉ POSILY: ČADRA A BRŮNA

Kopřivnický klub měl hned čtyřnásobné zastoupení na nedávném Akademickém mistrovství světa v chorvatské Rijece, kde Marek Žingor, Patrik Fulnek, Marek Bukovský a Jan Hanus pomohli reprezentaci ČR ke konečnému 6. místu, když v boji o 5. místo nestačili Česká republika na Egypt. 

„Příprava tak byla bez čtyřech hráčů trošku komplikovanější, navíc některé kluky limitovalo zranění. Už jsme ale kompletní a vzhledem k tomu, že máme dvě nové posily, takže potřebujeme co nejrychleji doladit herní věci,“ poznamenal kouč KH Kopřivnice.

Novými tvářemi jsou zkušení házenkáři Martin Čadra z Hranic a Rostislav Brůna, jenž je bratrem karvinské opory Michala Brůny, a který naposledy působil v nižší německé soutěži. „Mladý kádr potřebuje zkušenosti. Oba dva by měli přinést klid v koncovkách, ve kterých by to měli brát na sebe. Věřím, že budou rozhodovat zápasy. Ale jsme nohama na zemi, protože víme, jak posilují ostatní kluby v extralize. Všichni chtějí do play-off. Navíc máme nesmírně těžké rozlosování, když první tři domácí zápasy hostíme Plzeň, Zubří a Karvinou,“ připomněl Veřmiřovský, jenž nově nebude moci počítat s obranářem Švébišem, jenž jde studovat do Španělska.

Má už tedy kopřivnický kádr finální podobu? „Všechno je to o financích. Cílem je nadále play-off a díky úspěšné minulé sezoně bychom rádi nalákali do klubu sponzory, takže uvidíme, jak se nám pomoc v regionu podaří. Pak až můžeme ještě kádr doplnit, protože na kvalitní hráče, například z ciziny, už to chce velké peníze,“ řekl závěrem Veřmiřovský.

FRENŠTÁTSKÁ defenziva v čele s brankářem Lukášem Blablou zatím pracuje v nové sezoně na výbornou, když ve dvou úvodních zápasech ani jednou neinkasovala.
Frenštát pod Radhoštěm zažívá parádní start

57. ročník mezinárodního turnaje v házené mužů

O pohár PV OS KOVO Tatra a.s., Kopřivnice 2018


Účastníci turnaje: 

KH Kopřivnice, Balatonfüredi SKE (Maďarsko), HK Agro Topolčany (Slovensko), HSG Freiberg (Německo).


Program turnaje:

Pátek 17. srpna

17.00 Topolčany – Freiberg

18.30 Slavnostní zahájení turnaje

19.00 Kopřivnice – Balatonfüredi


Sobota 18. srpna

9.00 Balatonfüredi – Freiberg

11.00 Kopřivnice – Topolčany

14.00 Topolčany – Balatonfüredi

16.00 Kopřivnice – Freiberg

Slavnostní zakončení turnaje


Vstupné na jednotlivá utkání činí 30 Kč, zvýhodněná dvoudenní vstupenka pak bude k mání za 100 Kč.

NEVÍDANÝ debakl zasadili Staré Bělé fotbalisté Bílovce (v tmavém).
Bílovec si v Pustějově otevřel střelnici