Dohromady si tak Kopřivnice připočetla za obě utkání do tabulky tři body a s celkovými šestnácti přezimuje na šestém místě se stejným bodovým ziskem, jako má Frýdek-Místek.

Právě s Pepinem odehráli kopřivničtí házenkáři ve středu hodně vypjaté televizní derby. Od samotného začátku vládla v hale elektrizující atmosféra, která se ještě postupem času zlepšovala, jak postupně přicházeli fanoušci z hokejového utkání Kopřivnice. Ti všichni nakonec sledovali drama do poslední sekundy, které skončilo zaslouženou remízou 27:27.

Oba poločasy měly velice podobný průběh. Vstup se vždy lépe povedl hostům, ovšem domácí postupně ztrátu dohnali, aby se pak sami ujali do vedení. „Je to něco, co si opakujeme pořad dokola a dokola a stejně se to opakuje,“ řekl směrem ke kopřivnickým ospalým úvodům zápasů brankář Marek Žingor.

Právě Žingor se stal v samotném závěru utkání hrdinou, který pro domácí zachránil remízu. V závěrečných vteřinách mohli hosté za stavu 27:27 zvrátit utkání na svou stranu, dvě sekundy před koncem vypálil Strack, ale kopřivnický brankář reflexivně jeho ránu vyrazil. „Dnešní zápas byl takový uspaný a kostrbatý,“ hodnotil kopřivnický trenér Lubomír Veřmiřovský. „Nicméně musím kluky pochválit za bojovnost až do konce. Bod si dnes zasloužili.“

V sobotu pak Kopřivnice vyrazila na zápas do Zubří, souseda v tabulce. A mise byla splněna, hosté vyhráli 31:29 a vytvořili si na soupeře tříbodový náskok. Tentokrát se Kopřivnici začátek zápasu povedl, rychle šla do vedení a první poločas nakonec vyhrála 16:12.

Ve druhé půli se Zubří po všech stránkách zlepšilo a v 52. minutě se dokonce dostalo do vedení. Samotný závěr utkání už však zase vyšel lépe Kopřivnickým, kteří dokázali zápas rozhodnout třemi góly v rychlém sledu.

Trenér Veřmiřovský si výhry nad těžkým soupeřem hodně cenil. „Mají zde mnoho talentovaných kluků. Není lehké proti nim hrát, byť jsou ještě nezkušení. Ale to, že ten zápas nevzdali a otočili ho ještě v koncovce, značí, že mají charakter. Bylo obrovsky těžké tady vyhrát.“

KOPŘIVNICE – FRÝDEK᠆-MÍSTEK 27:27 (12:12)

Kopřivnice: Žingor, Chalupa – Hanus 9, Bukovský 4, Gřes 4, Střelec 4/4, Unger 2, Brůna 1, Čadra 1, Fulnek 1, Holbein 1, Jonák, Karban, Petřík, Zima. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmičky: 3/3 – 4/3. Žluté karty: 2:1. Vyloučení: 6:4.

ZUBŘÍ – KOPŘIVNICE 29:31 (12:16)

Kopřivnice: Žingor, Chalupa – Fulnek 7, Gřes 5, Hanus 5, Čadra 4, Střelec 3/2, Holbein 2, Brůna 2, Bukovský 1, Unger 1, Zima, Petřík, Hardt, Jonák. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmičky: 4/2 – 2/2. Žluté karty: 2:3. Vyloučení: 5:5.

Petr Sumbal