V souběžně hraném Final Four mužské extraligy se z prvenství radovala Slavia Praha, která v dramatickém finále přetlačila Mission Rolller Brno 7:6.

Výborný a zodpovědný výkon novojičínské družiny trenérů Gebauera a Kubičíka v semifinále juniorské extraligy posunul tým vstříc finále. Junioři IHC Nový Jičín diktovali od úvodních minut tempo zápasu a soupeře jednoznačně přehrávali. Po úvodním dějství vedli novojičínští junioři už 4:1 a nakonec si dokráčeli pro postup po výhře 7:1.

„Měli jsme před soupeřem zdravý respekt, protože jsme ho jako jediní předtím neviděli hrát. Hradec ale hraje celou sezonu na omezený počet lidí a to na nás nestačilo. Soupeř dal jeden šťastný gól, jinak neměl v zápase vůbec nic. Kluci je k ničemu nepustili a šli si za postupem. Hradec Králové to pak v závěru viditelně nezvládl psychicky," ohlédl se za semifinálovým střetnutím jeden z trenérů novojičínské juniorky Zbyněk Kubičík.

Ve druhém semifinále pak domácí IHC Roller Storm Praha odsoudil po výhře 7:3 k boji o 3. místo Uherský Brod. Moravané pak alespoň mohli slavit zisk bronzu po výhře 7:6 nad Hradcem Králové.

Bouřlivé oslavy titulu

V boji o titul čekal novojičínské mladíky výběr domácího Roller Stormu. První půli zvládli Novojičínští na výbornou a fantastický výkon předvedl především brankář Fendrich, který tým podržel v důležitých momentech. Po dvou trefách juniorského reprezentanta Christova a jedné brance Kovařčíka vedli Novojičínští po prvních dvaceti minutách už 3:0. Po změně stran však hráči z hlavního města snížili na 2:3 a drama bylo na světě. Klíčovým okamžikem pak byla přesilovková trefa Bednáře, jenž zvyšoval na 4:2.

„Původně byl na přesilovce Bartko, ale ten den mu nebylo souzeno. Měl řadu nájezdů, asistencí, ale prostě to tak někdy je. Tak jsme tam v půlce přesilovky poslali Bednáře a ten střelou z první přidal naši čtvrtou branku," vzpomínal Kubičík, jehož svěřenci už si titul nenechali vzít a poté, co Christov zkompletoval hattrick, mohly oslavy propuknout naplno. „První půli jsme zvládli a fantasticky zachytal Fendrich, který slíbil a dodržel to, že jedeme do Prahy dvakrát vyhrát. Nedali jsme pak ale řadu šancí a soupeř snížil na rozdíl jediné branky. Zbytečně jsme je pouštěli do hry, ale je třeba přiznat, že hráli velice dobře," uznal trenér novojičínské juniorky.

A v čem byla největší síla týmu, který došel v premiérové sezoně až na vrchol? „V prvé řadě to bylo výborně poskládaným mančaftem s výbornými individualitami, které všechno podřídily týmovému výkonu," zdůraznil kouč mistrů ČR, kteří přijeli do Nového Jičína kolem 23. hodiny. V dresech se vydali na novojičínské náměstí a v oslavách pokračovali až do časných ranních hodin. „Myslím si, že nás na náměstí celkem dost lidí vidělo a slyšelo," uzavřel s úsměvem Kubičík.

Semifinále:

IHC Nový Jičín - ILHK Hradec Králové 7:1 (4:1, 3:0)

Branky: 3. Zahradníček (Bednář, Christov), 7. Pecha, 13. Bednář (Pecha), 20. Kovařčík (Bartko, Fendrich), 23. Bednář, 32. Christov (Kovařčík, Zahradníček), 37. Dětský (Kovařčík, Bednář) – 16. Hronek (Matějíček). Rozhodčí: Petružálek, Veselý. Diváci: 100.
IHC Nový Jičín: Fendrich – Zahradníček, Bartko, Janiczek, Dětský, Pecha – Heralt, Kovarčík, Daron, Christov, Palička, Bednář. Trenéři: Kamil Gebauer a Zbyněk Kubičík.

Finále:

IHC Roller Storm Praha – IHC Nový Jičín 2:5 (0:3, 2:2)

Branky: 23. Dušek (Šulek), 28. Klinecký – 6. Christov (Bednář), 18. Kovarčík (Bartko, Christov), 18. Christov (Bednář, Zahradníček), 34. Bednář (Zahradníček), 37. Christov (Kovařčík, Fendrich).
IHC Nový Jičín: Fendrich – Zahradníček, Bartko, Janiczek, Dětský, Pecha – Heralt, Kovarčík, Daron, Christov, Palička, Bednář. Trenéři: Kamil Gebauer a Zbyněk Kubičík.