Masakr v centru Prahy ochromil českou metropoli. Fotbalová Slavia kvůli tragické události chtěla odložit zápas Ligy mistryň v pražském Edenu, který měl začí ve 21:00 minutou ticha. UEFA naléhavé žádosti Pražanů nevyhověla.

„Dnes nemůžeme hrát fotbal. Naše myšlenky a vyjádření hluboké lítosti a upřímné soustrasti míří k rodinám a příbuzným obětí, které si střelba vyžádala,“ uvedl šéf Slavie Jaroslav Tvrdík na síti X.

Přidala se i Sparta

„Je nám líto ztráty nevinných lidských životů. Všem rodinám, které dnešní tragická událost na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy zasáhla, vyjadřujeme upřímnou soustrast. Myslíme na vás,“ připojil se sparťanský rival.

„Jsme hluboce zarmouceni a šokováni tragickou události na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Naše myšlenky jsou v tuto chvíli pouze s rodinami a blízkými všech obětí. Za celý klub jim vyjadřujeme upřímnou soustrast. Za celý klub vyjadřujeme upřímnou soustrast,“ přidala se hokejová Sparta.

Praha po střelbě
O střelbě v Praze píší i v zahraničí. Soustrast Česku vyjádřil i prezident Biden

V šoku byla i wimbledonská šampionka Markéta Vondroušová, která kvůli tragédii odřekla účast na dnešním vyhlášení ankety Sportovec roku. „Hrozná tragédie, něco šíleného,“ soukala ze sebe česká tenistka.

Lítost a podporu pozůstalým vyjádřil hokejista Bostonu Jakub Lauko. „Nemám slov… Modlitby a myšlenky se všemi dotčenými doma,“ vzkázal ze zámoří.

Útok odsoudil i Ladislav Šmíd. „Všichni jsme v naprostém šoku. Naše myšlenky a modlitby jsou se všemi oběťmi, rodinami a dalšími lidmi zasaženými touto hrůzou,“ uvedl někdější hokejsta Edmotonu.

„Moje myšlenky a soustrast patří rodinám obětí střelby na Univerzitě Karlově v Praze,“ napsal na sociální síť X francouzský fotbalista Jean-David Beauguel, bývalý hráč Dukly, Zlína a Plzně, se kterou získal mistrovský titul.

Na sítích raegují i další zahraniční obosnosti, jako třeba bývalý dvojnásobný mistr Evropy v kickboxu a nyní influencer a herec Tristan Tate.