Tentokráte se překvapení na úkor favorita nekonalo. Házenkáři Kopřivnice padli na vlastní palubovce po třech zápasech (výhra s Lovosicemi, remíza s Karvinou, výhra s Hranicemi), když přenechali všechny body favorizované Dukle Praha, která si i díky jedenácti zásahům reprezentanta Kotrče upevnila vedoucí postavení v extraligové tabulce.

Nováček z Kopřivnice zakončí letošní rok soubojem na palubovce posledního Zlína, který startuje v neděli 20. prosince v 16 hodin. Poté čeká nejvyšší soutěž zimní pauza a extraliga se opět rozjede 7. února, kdy Kopřivnice přivítá Zubří.

Pražané, kteří v týdnu padli v dohrávce v Lovosicích, odskočili domácím výrazněji až ve 12. minutě, kdy výtečně hrající Kotrč zvyšoval na 7:4.

Defenziva Dukly, která je nejlepší v soutěži, pracovala velmi dobře a po pěti gólech v řadě vedli házenkáři z hlavního města v 19. minutě už 12:6. Mladý kopřivnický celek však ukázal, že předchozí bodové sbírky rozhodně nebyly dílem náhody a šesti trefami v řadě, kdy Dukelští nedali šest minut branku, srovnal ve 24. minutě zásluhou Zimy na 12:12. Závěr první půle však zvládl přeci jenom lépe hostující celek, který si do kabin odnášel náskok 17:14.

Klíčové období však nastalo zkraje druhé půle, kdy Kopřivnice čekala téměř sedm minut na vstřelenou branku. Když se domácí fandové na konci 47. minuty přeci jenom dočkali, snižoval pivot Petřík už na 15:21.

„Zápas jsme absolutně nezvládli a to především po stránce hráčské kázně. Celý týden jsme se na něco připravovali a hráči to vůbec nedodrželi. Rangl zachytal výborně a velké problémy nám dělal Kotrč. Je to škoda, protože jsme měli zápas daleko více zdramatizovat," litoval kouč Kopřivnice Ivo Vávra. Další domácím problémem bylo pět neproměněných sedmiček (dvakrát Jiří Gřes, jednou Bukovský, Petřík, Zima).

Lídr tabulky už tak žádné drama nepřipustil a v hektickém závěru zápasu, kdy hráli domácí chvíli oslabení dokonce 3 na 4, své vedení ještě navýšil.

„Věděli jsme, že Tatra bude kousat, protože doma hraje úplně jinak než venku. Zápas jsme ale zvládli a kluci plnili úkoly, které jsme si řekli. Hráli jsme dobře z obrany a chodili jsme do rychlých protiútoků. Rangl zachytal velmi dobře a o to jsme to měli jednodušší. Zápas byl ale i tak velice těžký, protože v Kopřivnice není jednoduché hrát," hovořil po zisku dvou bodů vedoucí pražské Dukly a strýc nejlepšího střelce zápasu Milana Kotrče mladšího, Jiří Kotrč, jehož ale mrzelo zranění Kastnera.

O utkání se více dočtete v úterním vydání Novojičínského deníku, v týdeníku Region. Rozhovor s kopřivnickým Patrikem Fulnekem, jenž v loňské sezoně oblékal právě dres Dukly Praha, najdete ve středečním vydání Deníku.

Extraliga házenkářů, 14. kolo

KH KOPŘIVNICE – HC DUKLA PRAHA 26:33 (14:17)

Sedmimetrové hody: 7/2– 1/1. Vyloučení: 6:7. Rozhodčí: Brůna, Halada. Diváci: 362.
KH Kopřivnice: Žingor, Chalupa – Lipový, Střelec 2, Veřmiřovský 2, Zima 3, Jan Gřes 1, Bukovský 4/1, Petřík 4, Jiří Gřes 1/1, Unger, Kaluža, Fulnek 4, Hanus 5, Krpelík. Trenér: Vávra. Vedoucí: I. Fulnek.
Dukla Praha: Rangl, Zavázal - Šimůnek, Sviták 6/1, Kývala, M. Kotrč 11, Reichl 1, Herzán 1, Mubenzem 2, Jeníček 3, Syřínek 4, Hlavatý, Bělohlav, Brabec 2, Kastner 3. Trenér: Josef. Vedoucí: J. Kotrč.

Zbylé výsledky 14. kola: Zlín – Litovel 23:22, Lovosice – Frýdek-Místek 25:22, Plzeň – Jičín 32:19, Hranice – Zubří 27:20, Karviná – Brno 30:21.

Zubří vystavilo pohárovou stopkuLetošní pohárová cesta kopřivnických házenkářů skočila v osmifinále, ve kterém ve čtvrtek večer podlehli v oslabené sestavě favorizovanému Zubří rozdílem šestnácti branek, když o postupujícím bylo jasno už v poločase, kdy Gumárny vedly 20:10. Sedmi brankami přispěl k postupu Titkova výběru kopřivnický odchovanec Adam Reček.

KH KOPŘIVNICE – TJ GUMÁRNY ZUBŘÍ 21:37 (10:20)
Vyloučení: 2:2. Rozhodčí: Kosa, Švidernoch. Diváci: 120.
KH Kopřivnice: Chalupa, Žingor - Lipový 3, Střelec, Veřmiřovský, Zima 4, Jan Gřes 1, Bukovský 2, Mička 2, Lakatoš 1, Antes, Kaluža 3, Fulnek 2, Hanus, Filouš, Krpelík 3. Trenér: Vávra. Vedoucí: I. Fulnek.
Nejvíce branek Zubří: Reček 7, Douda 7, Zahradníček 7, Šlachta 5/2.