Přerov urval v hale nevýrazné Kopřivnice bod

Kopřivnice – Velkým překvapením skončilo středeční předehrávané utkání 15. kola ZUBR Extraligy házené mužů, v němž osmá Kopřivnice nečekaně remizovala s desátým Přerovem. Na palubovce nováčka přitom vyhrála první vzájemný zápas o sedm branek, a pouhý bod za remízu tak pro ni je obrovským zklamáním. „Je to pro nás další ztracený bod, který nám ve vyrovnaném boji o play-off může hodně chybět,“ neskrýval rozladění trenér Kopřivnice Miroslav Bartoň.

11.12.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Martin Ruščin

KH Kopřivnice – Sokol HC Přerov 28:28 (15:15)

Utkání bylo vyrovnaným soubojem od prvních minut. Kopřivnice sice byla tím, kdo měl herně navrch, banálními chybami, nepřipravenou a nepřesnou střelbou se však připravovala o možnost vytvořit si větší náskok. Bojovně naladěný Přerov, který se v útoku opíral o Kavku a Hubáčka a vzadu hlavně o brankáře Bavlnku, se tak držel ve hře. Ustál i kritické dvojnásobné oslabení na začátku druhé půle, v němž domácí poprvé v zápase odskočili na rozdíl tří branek (19:16). Záhy opět srovnal krok, a duel tak nezadržitelně spěl k infarktovému konci. I ten měla Kopřivnice rozehraný lépe než soupeř, stejně jako celý zápas jej však nezvládla. Dvě minuty před koncem, za stavu 28:26, vyrobily opory týmu technické chyby a soupeř se nejen dotáhl, ale dokonce dostal v závěrečných vteřinách šanci vstřelit vítěznou branku.

Kopřivnický kouč byl výkonem mužstva více než zklamaný. „Naše obrana dnes byla nedůrazná, špatně jsme zakončovali šance a udělali jsme velké množství technických chyb. Byl to opravdu hodně špatný výkon, který připisuji i tomu, že hráči šli nejspíš do zápasu s pocitem, že se nemůže nic stát. Když se do toho ale nedá srdíčko, tak můžete prohrát s kýmkoliv,“ konstatoval Bartoň. Na druhé straně vládla spokojenost. „Kluci byli správně nahecovaní, i díky tomu jsme dnes odehráli dobré utkání. Škoda nevyužitých šancí na začátku druhé půle, kdy domácí podržel Fabián. Na druhou stranu jsem rád, že jsme se nepoložili za stavu 19:16. Naší hlavní devizou byla bojovnost a velkou roli sehrálo i to, že Bavlnka podal stejně dobrý výkon jako brankář soupeře,“ zhodnotil zápas vedoucí přerovského družstva Richard Buček.

Sestava a branky Kopřivnice: Fabián, Čapka – Lipový, Střelec 3, Rachač 3, Hanzelka 1, Šustáček 4, Gřes 4/1, Kovalák, Kichner 5, Opálka 6, Prepsl, Kolmajer 2, Ďurčík.

Sestava a branky Přerova: Bavlnka, Klichuk – Pörsök, Potiška, Bechný 4, Zemánek 2, Buček, Zedek 2, Halašta 1, Hubáček 6, Kavka 8/4, Valášek, Pernička 5.

Sedmičky: 1/1 – 5/4. Vyloučení: 4:6. Rozhodčí: Bauer, Tvrdoň. Diváků: 250. Sled: 10. 7:5, 16. 7:9, 21. 11:10, 29. 15:14, 39. 19:16, 41. 19:19, 47. 23:21, 57. 26:26, 58. 28:26

JANA FEILHAUEROVÁ

11.12.2009 VSTUP DO DISKUSE
Krajské vojenské velitelství Ostrava v úterý pořádalo mediální den s ukázkami likvidací nepřítele při přepadeních, léčkách, ale i dalších akcích „militantních skupin“ vyslaných k destabilizaci bezpečnostní situace v zemi.
37

Vojáci opětovali palbu. Aktivní zálohy střežily a bránily důležité objekty

Ivo Vondrák.

ON-LINE rozhovor s Ivo Vondrákem, hejtmanem a krajským lídrem ANO 2011

Nový Jičín se konečně dočká nových bytů

Útlum nabídky nových bytů končí. Zkušený developer nabízí bydlení v zahradě se vzrostlými stromy.

Vedoucí Studénka v derby přejela mladé Ďábly

Kdo se mu prozatím postavil do cesty, toho nemilosrdně smetl z cesty. Studénecký vagón nadále kráčí novou sezonou krajské ligy bez jediného zaváhání, když naposledy uspěl v derby v Novém Jičíně, kde tamní B tým porazil 7:1.