Domácí tým se nezalekl soupeřů zvučných jmen a ve všech zápasech prokázal svoji výbornou formu. Příboráci na domácí palubovce postupně porazili BK Snakes Ostrava B 79:39, BK NH Ostrava 59:50 a v závěrečném utkání turnaje i družstvo TJ Lokomotiva Krnov 68:30.

Nejlepším střelcem turnaje se stal domácí Petr Hojda, autor 65 bodů. Na ekonomickém zabezpečení turnaje se významně podílela firma Torola electronic, která dlouhodobě a cíleně podporuje rozvoj mládežnického basketbalu v našem regionu.

Domácí tak turnajem udělali povedenou tečku za ukončenou soutěžní sezonou, ve které v základní podzimní části skončili na 2. místě v Moravskoslezském kraji se stejným počtem bodů jako vítěz, TJ Lokomotiva Krnov. Rozhodovalo pouze horší skóre ze vzájemných utkání.

V jarní části pak byla soutěž žáků U15 organizovaná jako společná soutěž družstev Moravskoslezského a Olomouckého kraje. „Řídící orgán soutěže přes připomínky oddílů nekoncepčně upravil pravidla tak, že v utkání mohli nastupovat i hráči narození v roce 1998. Toto ustanovení výrazně ovlivnilo průběh i výsledky utkání a bylo pro naše družstvo diskriminující, neboť devět hráčů našeho družstva je ročníku 2001," uvedl prezident BK Příbor Jiří Slaný.

I přes tento handicap se družstvo žáků BK Příbor v jarní části soutěže umístilo na 6. místě. V družstvu ještě nastupovala trojice R. Buzek, T. Masopust a M. Tomek, kteří se závěrečného turnaje nezúčastnili.

BK Příbor: M. Bajer, P. Hojda, P. Kudry, J. Pešta, D. Rožek, T. Sekeráš, J. Tomek, J. Velička, A. Zemánek. Trenéři: M. Slaný a P. Slaný
Konečné pořadí turnaje: 1. BK Příbor, 2. BK NH Ostrava, 3. TJ Lokomotiva Krnov, 4. BK Snakes Ostrava B