Olomoucké družstvo v loňské sezoně vyhrálo základní části druholigové skupiny B a v první třetině jako by byly koše pro oba celky zakleté. Po úvodní čtvrtině tak na světelné tabuli svítilo neobvyklé skóre 6:6. V poslední čtvrtině pak domácí srovnali na 42:42, ale poslední dvě minuty si vzala do své moci nejlepší hráčka zápasu, olomoucká Mačáková, jež svými šesti proměněnými trestnými hody pojistila vedení hanáckého týmu.

„Holky podaly určitě lepší výkon než proti Zlínu, ale ani tak to na vítězství tentokrát nestačilo," litoval trenér příborských basketbalistek Miroslav Slovák.

Tabulku 2. ligy, sk. B vede po neúplném druhém kole TJ OP Prostějov, před Brandýsem nad Labem. Příbor, jemuž patří v desetičlenné tabulce průběžné 7. místo, nyní čeká výjezd na palubovky soupeřů. V sobotu od 15 hodin ho čeká utkání v Prostějově a v neděli pak od 11 hodin duel v Pelhřimově, který má za sebou, stejně jako Slovákův tým, dvě porážky.

Příbor: Monsportová 14, Lukacsová 11, Sorková 10, Drtilová 5, Göttlicherová 4, Rečková 2, Nenutilová 2. Trenér: Miroslav Slovák.