Dlouho to vypadalo na pohodlnou výhru domácích, ale Kopřivničtí se nevzdali, dokázali učinit obrat a ještě tři minuty před koncem vedli. Koncovka ale lépe vyšla domácím, kteří nakonec mohli oslavit těsnou výhru.

Začátek zápasu? Na ten by kopřivničtí házenkáři nejraději zapomněli. Vstup do utkání totiž mnohém lépe zvládli Plzeňští. První branku zápasu sice vstřelila Kopřivnice, jinak ale měli navrch domácí. Ti si postupně vypracovali náskok, který byl místy až tříbodový. Když se Kopřivnici povedlo ztrátu stáhnout ve 26. minutě na 12:14, vzala si Plzeň oddechový čas, po kterém si poprvé v utkání vypracovala dokonce pětibodový náskok. Do poločasu pak svěřenci trenéra Lubomíra Veřmiřovského stihli snížit už jen na 14:17.

„Takhle lehkovážně promarnit pětibrankové vedení během dvanácti minut si takhle zkušené mužstvo nemůže dovolit,“ láteřil trenér Talentu Plzeň Michal Tonar starší. „Přestali jsme se držet osvědčeného systému, každý si zkusil nějakou ránu, které jsme nedali, a soupeř nás začal trestat.“ Domácí si mohli ztrátu náskoku opravdu vyčítat, protože Kopřivnice se tím vrátila do hry a v závěru byla hodně blízko cenného vítězství.

Talent sice na začátku druhé půle znovu odskočil na rozdíl pěti bodů na a náskok si držel až do 42. minuty. Pak ovšem započala stíhací jízda Kopřivnice a naopak hororová devítiminutovka Plzně, která v tomto časovém úseku nedala ani gól. A rázem to bylo devět minut před koncem 24:22 pro domácí. „Kluci ukázali, že nic nevzdají, ale kdyby tak jako ve druhé půli makali i v té první, bylo to daleko jednodušší,“ hodnotil Veřmiřovský.

Kopřivnice vedla ještě tři minuty před koncem o gól, ale závěr se jí pak nepovedl. „Takticky jsme nezvládli konec zápasu. Při time outu v závěru jsme si řekli, co máme hrát a na hřišti jsme předvedli úplně něco jiného,“ kroutil hlavou nespokojeně Veřmiřovský.

„Zbytečně jsme stříleli z nulového úhlu, potom přišel zbytečný faul za červenou kartu a sedmička,“ dodal trenér hostů. To byl vskutku klíčový okamžik celého utkání. Vyloučit se nechal minutu před koncem Hardt, domácí ze sedmičky srovnali a když Čadrova střela v závěru minula branku, rozhodli z následné protiakce gólem dvanáct sekund před koncem Plzeňští o svém vítězství.

Kopřivnice je i tak po dvanácti kolech se třinácti body na čtvrtém místě Strabag Rail extraligy. Další extraligové utkání sehraje až ve středu 12. prosince doma s Frýdkem-Místkem, ještě předtím ji ale čeká pohárové utkání na palubovce Nového Veselí.

Petr Sumbal