Úvodní branku sobotního utkání vstřelili Jičínští, domácí ale odpověděli dvěma góly. Následně si hostující sice vzali vedení zpátky, Kopřivničtí ovšem v sedmé minutě vyrovnávali na 3:3. V podobném duchu se také nesl první poločas, na jehož konci vedli domácí těsně 14:13. Na domácí straně se v první půli nejlépe dařilo tříbrankovému Janu Gřesovi. „Dali jsme šanci klukům z širšího kádru a nezklamali. Chtěli jsme uhrát co nejlepší výsledek, abychom v Jičíně měli co nejlepší výchozí pozici. Víme totiž, jak těžko se tam hraje,“ poznamenal kopřivnický kormidelník Lubomír Veřmiřovský.

Obraz hry se nijak výrazně nezměnil ani po změně stran. Oba týmy se přetahovaly o každou branku, o osudu utkání tak musel rozhodovat až samotný závěr. V něm nejprve dvěma góly Jičínští strhli vedení na svou stranu, jenže poslední slovo měl na konci Martin Střelec a úvodní duel skončil nerozhodně 25:25.

„Chtěli jsme v zápase hrát rychlou házenou podepřenou rychlými útoky, bohužel nám to ale příliš nevycházelo a Jičín nás v tom předčil. Uplynulý týden pro nás nebyl jednoduchý, byli jsme po Plzni trochu dobití, třeba Marek Bukovský měl natažený sval,“ prozradil Veřmiřovský a závěrem dodal: „Do Jičína se rozhodně pojedeme porvat o postup.“ Zmiňovaný zápas je na programu v sobotu od osmnácti hodin.

Kopřivnice – Jičín 25:25 (14:13)
Nejvíce branek: Fulnek 4, Gřes 4, Střelec 3 – Krahulec 5, Thorovský 4, Kastner 3. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 2/0:2/0. Vyloučení: 4:3.
Kopřivnice: Admella Izard, Žingor, Chalupa – Střelec, Hanus, Jonák, Brito Benítez, Hardt, Jan Gřes, Ježek, Bukovský, Fulnek, Doležel, Polcar, Petřík, D. Zima. Trenér: Veřmiřovský.