Už první minuty naznačovaly, že tentokráte nebude k vidění další z kopřivnických vysokých výher. Náchod, vedený zkušený trenérem Petrem Šulcem, šel v Kopřivnici do vedení 7:2. Kopřivničtí stihli za prvních deset minut pouhé tři branky a několikrát se spálili na výtečném brankáři Vaněčkovi.

„Hráči si asi mysleli, že vedeme 10:0 a že jsou mistři světa," zlobil se po utkání trenér kopřivnických házenkářů Ivo Vávra.

Po obrátce nevedl žádný z týmů o více než dvě branky, ale když se domácí po brance Bukovského ujali v 58. minutě vedení 35:33, věřily domácí ochozy v zisk dvou bodů. Závěr však Kopřivnickým vůbec nevyšel, když dvakrát inkasovali a necelou minutu před koncem šli už za vyrovnaného stavu do útoku. Akci však nezvládli, nezakončili a byl to tak soupeř, který mohl v závěrečných vteřinách rozhodnout. Náchod se dostal až před Žingora, ale ten si připsal úspěšný zákrok.

„Soupeř si bod jednoznačně zasloužil. Čekají nás teď další těžké zápasy s předními celky a teď se teprve ukáže, jestli na to hráči mají. Je to pro nás zasloužená facka a snad to hráčům dojde" hodnotil duel zklamaný kouč Kopřivnice.

Hosté tak mohli slavit zisk jednoho bodu. „Přijeli jsme s velkým respektem vůči soupeři, který patří k jednoznačnému favoritovi první ligy. Věděli jsme, že síla soupeře je v kvalitní obraně s vysokým středovým blokem a v přechodu do rychlého útoku. Pro nás bylo velmi pozitivní, že jsme zachytili vstup do utkání a od toho se pak odvíjel průběh celého zápasu," těšil se z cenného bodu trenér Náchoda Petr Šulc.

Kopřivnice cestuje v příštím kole do Karviné. V neděli od 17 hodin ji čeká duel proti tamní rezervě extraligového celku.

1. liga házenkářů, 7. kolo

KH KOPŘIVNICE - HC TJ NÁCHOD 35:35 (18:17)

Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Diváci: 180.

Kopřivnice: Žingor, Tichavský – Horut 1, Lipový 1, Střelec 1, Jan Gřes, Bukovský 3, Fulnek 1, Reček 4, Mičola 7/4, Hanus 9, Šlachta 3, Krpelík 3, Zima 2. Trenér: Ivo Vávra. Asistent: Zdeněk Kovalák.

Nejvíce branek Náchoda: Osoba 11, Freiberg 8, Pich 6/1.

Více se o utkání dočtete v úterním vydání týdeníku Region.