Na Valašsku se konal již 8. ročník Memoriálu Františka Kovaříka. Turnaj otevřel souboj domácího celku s extraligovým Přerovem a po dramatickém průběhu se nakonec, po výhře 27:26, radoval Přerov.

Poté nastoupila na palubovku Kopřivnice, jež vyzvala extraligový Zlín. Kopřivničtí ztráceli už po poločase, kdy prohrávali 11:19, a nakonec prohráli 30:37. V souboji o třetí místo tak, v loňské sezoně ještě extraligová, Kopřivnice nastoupila proti domácím. Vávrovi svěřenci ukázali svou sílu hlavně v prvním poločase, ve kterém prakticky rozhodli zápas. I když domácí Bystřice vedla 3:1, poté se začali prosazovat Kopřivničtí, jež prvních třicet minut ovládli poměrem 21:12. Ve druhé půli byla k vidění také červená karta pro domácího Valacha a Kopřivnice nakonec se soupeřem, s nímž se bude potkávat také v prvoligovém ročníku, dokráčela k výhře 37:32. Ve finále si pak Zlín dokázal poradit s Přerovem, který porazil 38:28.

Už na domácím turnaji v Kopřivnici se v týmu představilo trio posil. Na hostování ze Zubří přišli Libor Horut, Radomír Válek a Petr Šlachta. Z pozice asistenta trenéra pak odešel Jaromír Petřek, na jehož místo se posunul dosavadní masér týmu, Zdeněk Kovalák, a jak jsme vás informovali již dříve, z brankoviště zmizel Fabián, který odešel do týmu nováčka slovenské extraligy ze Šaly.

Gólmanský post přišel vyztužit zkušený Pavel Holeček, mladík Žingor v současné době vypomáhá extraligové Karviné, jež na úvod sezony jen těsna podlehla mistrovské Plzni. Na hostování do Zubří byl uvolněn Reček, do Hranic Jan Gřes a do Litovle Mičola. V případě, že se budou utkání zmiňovaných týmů krýt se zápasy Kopřivnických, budou hrávat Jan Gřes s Mičolou v dresu Kopřivnice. Spojka Reček se pak za Kopřivnici představí pouze v případě, že se utkání krýt nebudou.

KH Kopřivnice na úvod sezony 1. ligy:

1. kolo, 20. září, 18.00 HBC Strakonice - KH Kopřivnice

2. kolo, 28. září, 17.00 HBC Jičín B - KH Kopřivnice

3. kolo, 5. října, 17.00 KH Kopřivnice - TJ Bystřice p. H.