Vítězem závodu se stal Václav Bitala, před Jakubem Ambrosem a Janem Poláškem.

V ženách vyhrála Darina Krausová, v kategorii D Josef Kvita, v C Jiří Zátopek a v B Tomáš Pop.

Běh Pustevny nahoru a dolů, který je součástí Frenštátského běžeckého poháru, měl zajímavou historii. „Je to trochu složitější. Původně se ve Frenštátě pod Radhoštěm běhal čtyřikrát ročně Frenštátský test, poté to bylo jen jednou do roka a na základech tohoto běhu jsme udělali celý Frenštátský pohár,“ prozradil za organizátory Jiří Schwarz a uzavřel: „Původně zajišťovalo organizaci PJR Frenštát, nyní lyžařský klub TJ Frenštát.“

VÝSLEDKY

Dospělí (3km)

Kategorie A (muži do 39 let): 1. Bitala Václav (Lašský běžecký klub Kopřivnice) – 10:39,0, 2. Ambros Jakub (Maraton klub Kopřivnice) – 10:42,0, 3. Polášek Jan (SK Hranice) – 11:06,0, 4. Schwarz Ondřej (TJ Frenštát pod Radhoštěm), 5. Židlík Pavel (Sanita Car Holešov), … 13. Pražák Zdeněk (TJ Frenštát pod Radhoštěm), 16. Herman Jaromír (Hermani Bílovec), 17. Slavík Petr (Hermani Bílovec), 18. Slovák Pavel (TJ Frenštát pod Radhoštěm), 19. Makový Roman (Trojanovice)

Kategorie B (muži 40 – 49 let): 1. Pop Tomáš (Maraton klub Kopřivnice) – 11:53,0, 2. Hanke David (Maraton klub Kopřivnice) – 12:04,0, 3. Harabiš Zbyněk (TJ Frenštát pod Radhoštěm) – 13:09,0, 4. Polách Zdeněk (TJ Sokol Frenštát pod Radhoštěm), 5. Sýkora Josef (SK Hranice)

Kategorie C (muži 50 – 59 let): 1. Zátopek Jiří (Maraton klub Kopřivnice) – 12:51,0, 2. Vrobel Miroslav (Maraton klub Kopřivnice) – 12:58,0, 3. Ličman Aleš (Ekol Team Brno) – 13:19,0, 4. Vrága Zdeněk (Rožnov pod Radhoštěm), 5. Jelínek Petr (Maraton klub Kopřivnice), 6. Tomanec Karel (Frenštát pod Radhoštěm)

Kategorie D (muži 60 – 69 let): 1. Kvita Josef (Maraton klub Kopřivnice) – 14:19,0, 2. Schwarz Jiří (TJ Frenštát pod Radhoštěm) – 17:01,0, 3. Navara Petr (Maraton klub Kopřivnice) – 17:50,0

Kategorie E muži nad 70 let): 1. Piskoř Karel (Pohorská jednota Radhošť) – 16:21,0, 2. Fogaš Pavol (Maraton klub Kopřivnice) – 18:36,0

Kategorie Z (ženy): 1. Krausová Darina (Maraton klub Kopřivnice) – 15:04,0, 2. Vávrová Šárka (TJ Sokol Frenštát pod Radhoštěm) – 15:19,0, 3. Hanzlová Svatava (Pohorská jednota Radhošť) – 15:59,0

Mládež (1000m)

Předžákyně do 9 let: 1. Mrázová Klára (TJ Frenštát pod Radhoštěm) – 06:47,0

Žákyně 10 – 13 let: 1. Mynářová Natálie (TJ Frenštát pod Radhoštěm) – 04:28,0, 2. Šablaturová Karolína (TJ Sokol Frenštát pod Radhoštěm) –04:31,0, 3. Pražáková Anežka (TJ Frenštát pod Radhoštěm) – 04:35,0, 4. Srníčková Valerie (TJ Sokol Frenštát pod Radhoštěm), 5. Krausová Eliška (Nový Jičín)

Dorostenky 14 – 17 let: 1. Piskořová Zuzana (Tichá) – 05:11,0

Žáci 10 – 13 let: 1. Polách Adam (TJ Sokol Frenštát pod Radhoštěm) – 04:14,0, 2. Sýkora David (Valašská Polanka) – 04:19,0, 3. Pražák Vojtěch (TJ Frenštát pod Radhoštěm) – 04:22,0, 4. Golas Marek (TJ Sokol Frenštát pod Radhoštěm), 5. Mráz Vojtěch (TJ Frenštát pod Radhoštěm), 6. Mazoch Jan (TJ Frenštát pod Radhoštěm), 7. Srníček Michal (TJ Sokol Frenštát pod Radhoštěm), 8. Mazoch Lubomír (TJ Frenštát pod Radhoštěm), 9. Polách Ondřej (TJ Sokol Frenštát pod Radhoštěm)

Dorostenci 14 – 17 let: 1. Golas Matouš (TJ Sokol Frenštát pod Radhoštěm) – 03:45,0, 2. Muras Lukáš (TJ Sokol Frenštát pod Radhoštěm) – 03:47,0, 3. Štěpán Marek (TJ Sokol Frenštát pod Radhoštěm) – 03:55,0, 4. Polách Zdeněk (TJ Sokol Frenštát pod Radhoštěm), 5. Eliáš Jan (TJ Sokol Frenštát pod Radhoštěm), 6. Skýpala Jakub (TJ Sokol Frenštát pod Radhoštěm).