„Na prahu nové sezóny si vybudoval slušnou formu, tak se ji pokusil prodat zde na mezinárodním klání s účastí borců z Polska a Slovenska,“ prozradil za Judo Závišice Libor Kahánek. Ze své poloviny pavouka se v kategorii do 34 kg probil vítězně nejprve přes Ondřeje Štefánka z Baníku Karviná a následně přes Patrika Vašinu z Femaxu Hranice.

V semifinále jej očekával jeho dlouhodobý rival z Baníku Ostrava, Ondřej Labský. Nádherný duel plný zvratů, který přítomní diváci označili jako předčasné finále, rozhodl pro sebe výraznější aktivitou závišický mladší žák.

Ve finálovém zápase bojoval o celkové vítězství s Markem Buzášem ze Slavie Kroměříž. „Radek neměl situaci vůbec lehkou. Buzáš úspěšně kontroval všechny jeho útoky jak v postoji, tak i na zemi. Třikrát se mu dokonce podařilo úspěšně nasadit držení, ale kroměřížský žák se vždy dokázal uvolnit a na bodové ohodnocení to nestačilo,“ přiblížil Libor Kahánek a uzavřel: „Na konci finále byli sice oba borci bez bodů, ale díky evidentní převaze a větší aktivitě určili rozhodčí jednoznačně jako vítěze závišického Radka Rýpara. Ten si tak díky prvnímu místu skvěle otevřel letošní novou sezónu.“