Jasným vítězem tříkilometrové trati, rozložené do dvou velmi členitých okruhů s převahou terénu, se stal Václav Bitala, který navíc překonal vlastní traťový rekord. Ten měl od roku 2009 hodnotu 10.06, nyní doběhl v čase 9:56. Na druhém místě skončil Jan Polášek a třetí byl Jakub Ambros. V kategorii B zvítězil Tomáš Pop, před Davidem Hankem, v kategorii C vyhrál Jiří Zátopek a v kategorii D Josef Kvita.

V ženách byla nejrychlejší Michaela Knápková, před Vladěnou Kantorovou. Ani jedna z nich opět na dosavadní rekord Krausové Daniely z roku 2007 (12:58) nedosáhla.

VÝSLEDKY

MUŽI (3000 m)

Kategorie A (do 39 let)

1. Bitala Václav (Lašský běžecký klub Kopřivnice) 9:56,0, 2. Polášek Jan (SK Hranice) 10:14,0, 3. Ambros Jakub (Maraton klub Kopřivnice) 10:24,0, 4. Židlík Pavel (Sanita Car Holešov) 11:17,0, 5. Marek Michal (TJ Frenštát pod Radhoštěm) 11:29,0, 6. Petráš Michal (SK Hranice) 11:41,0, 7. Schwarz Ondřej (TJ Frenštát pod Radhoštěm) 11:45,0, 8. Martiška Petr (TJ Frenštát pod Radhoštěm) 12:03,0, 9. Suchánek Lukáš (Klub horských běžců Radegast) 12:21,0, 10. Vrága Filip (AK Asics Kroměříž) 12:40,0, 11. Korábečný Jakub (Veselá) 12:45,0, 12. Staňa Martin - 12:52,0, 13. Staněk Petr (TJ Velké Těšany) 13:10,0, 14. Slovák Pavel (Groš Team) 14:18,0, 15. Makový Roman (Trojanovice) 14:59,0

Kategorie B (40 – 49 let)

1. Pop Tomáš (Maraton klub Kopřivnice) 11:05,0, 2. Hanke David (Maraton klub Kopřivnice) 11:18,0, 3. Břeský Michal (Frenštát pod Rdhoštěm) 14:51,0, 4. Skýpala Karel (TJ Sokol Frenštát pod Radhoštěm) 15:12,0

Kategorie C (50 - 59 let)

1. Zátopek Jiří (Maraton klub Kopřivnice) 11:54,0, 2. Vrobel Miroslav (Maraton klub Kopřivnice) 12:08,0, 3. Ličman Aleš (Ekol Team Brno) 12:19,0, 4. Vrága Zdeněk (Rožnov pod Radhoštěm), 12:40,0, 5. Kolařík Alois (Maraton klub Kopřivnice) 13:03,0, 6. Jelínek Petr (Maraton klub Kopřivnice) 13:32,0, 7. Přívětivý Miroslav (Příbor) 13:51,0, 8. Tomanec Karel (Frenštát pod Radhoštěm) 14:30,0

Kategorie D (muži nad 60 let)

1. Kvita Josef (Maraton klub Kopřivnice) 13:12,0, 2. Bednařík Jiří (Lašský běžecký klub Kopřivnice) 14:31,0, 3. Piskoř Karel (Pohorská jednota Radhošť) 14:37,0, 4. Schwarz Jiří (TJ Frenštát pod Radhoštěm) 16:39,0, 5. Navara Petr (Maraton klub Kopřivnice) 16:43,0

ŽENY (3000 m)

Kategorie Z (do 34 let)

1. Knápková Michala (SK Vrbno) 14:20,0, 2. Kantorová Vladěna - 14:29,0, 3. Hauserová Kristýna (Trojanovice) 15:59,0, 4. Vávrová Šárka (TJ Sokol Frenštát pod Radhoštěm) 22:15,0, 5. Hudcová Lucie (Letovice) 22:51,0

Kategorie ZV (nad 35 let)

1. Pavlová Dagmar (Lichnov) 16:10,0, 2. Kolaříková Pavla (Maraton klub Kopřivnice) 22:25,0

MLÁDEŽ (1500 m)

Předžákyně (do 9 let)

1. Mrázová Klára (TJ Frenštát pod Radhoštěm) 9:20,0

Žákyně (10 - 13 let)

1. Rampírová Julie (TJ Frenštát pod Radhoštěm) 6:06,0, 2. Mynářová Natálie (TJ Frenštát pod Radhoštěm) 6:28,0, 3. Pražáková Anežka (TJ Frenštát pod Radhoštěm) 7:08,0, 4. Piskořová Zuzana (Tichá) 7:56,0, 5. Pabudová Kamila - 8:38,0

Předžáci (do 9 let)

1. Groš Marek (Groš team) 8:33,0

Žáci (10-13 let)

1. Golas Marek (TJ Sokol Frenštát pod Radhoštěm) 6:21,0, 2. Pražák Vojtěch (TJ Frenštát pod Radhoštěm) 6:25,0, 3. Mazoch Jan (TJ Frenštát pod Radhoštěm) 6:54,0, 4. Mráz Vojtěch (TJ Frenštát pod Radhoštěm) 7:35,0

Dorostenci (14 – 17 let)

1. Golas Matouš (TJ Sokol Frenštát pod Radhoštěm) 5:41,0, 2. Muras Lukáš (TJ Sokol Frenštát pod Radhoštěm) 5:49,0, 3. Štěpán Marek (TJ Sokol Frenštát pod Radhoštěm) 5:59,0.