Na domácí palubovce totiž v neděli podlehli béčku USK Praha 49:51, ale jejich soupeř o poslední volné místo do play-off, kterého se nemohou zúčastnit béčka USK Praha, Nymburka a ni Prostějova, Snakes Ostrava také neuspěl. V případě, že v posledních dvou kolech nezvítězí Nový Jičín a ani Snakes, půjdou do play-off novojičínští basketbalisté, kteří mají s Ostravany ze základní části lepší bilanci vzájemných zápasů.

„Na to ale nechceme spoléhat. Teď v Písku to ale budeme mít složité, protože tam ještě nikdo nevyhrál, ale pokusíme se o to,“ nahlédl směrem k nedělnímu utkání asistent trenéra BC Nový Jičín Martin Zdražil. Novojičínští pak zakončí skupinu o 7. až 12. místo domácím soubojem s rezervou Nymburka.

Pro rezervě USK Praha, která dorazil s velmi mladým kádrem, prohrával Nový Jičín po poločase 19:28. Pro domácí přišly komplikace krátce po začátku utkání, protože vinou zranění museli odstoupit důležití hráči Pelikán a Lezco.

„Ztratili jsme tak na výšce a měli jsme to pak výrazně složitější. Soupeř přijel opravdu s mladým týmem, který byl velmi rychlý a běhavý. Poločasovou ztrátu už se nám pak bohužel nepodařilo stáhnout,“ kroutil hlavou asistent Davida Hájka.

Novojičínští basketbalisté pak ve třetí čtvrtině stáhli náskok Pražanů na čtyři body a v závěru zápasu pak sahali alespoň po vyrovnání, které však už nepřišlo. „Je to škoda, protože jsme tento zápas chtěli vyhrát. Ale bylo to takové ubojované, upracované a bez dobré střelby. V úplném závěru jsme měli dokonce dva útoky na vyrovnání, když jsme první nedali trojku, pak se nám podařilo ubránit, ale pak nám nevyšel ani dvoubodový pokus,“ vzpomínal Zdražil.

Nový Jičín navíc trápí i marodka, když do sezony už nejspíše nezasáhnou Janík s Medkem a v neděli pak chyběli i čerstvě zranění Panák a Slovák Štec.


BC NOVÝ JIČÍN – USK PRAHA B 49:51 (12:13, 19:28, 39:43)

Rozhodčí: Kubiš, Vyplel. Diváci: 200. 


BC Nový Jičín: Kelar 10, Omaník 3, Střítezský, Choleva 7, Klímek 10, Pindroch 9, Leczo 2, Pelikán, Kováč 2, Jakubu 6. Trenéři: Hájek a Zdražil. 

Zbylé výsledky 4. kola: Sn. Ostrava – Písek 76:92, Prostějov – Nymburk B 83:81.