Petra Kvitová nezačala proti své soupeřce, Estonce Kaii Kanepiové dobře. Estonka jí za stavu 4:4 vzala servis a první sadu dotáhla do vítězného konce. Kvitová ve druhém setu srovnala a přišlo závěrečné dějství, které by nenapsal ani sebelepší scénárista. Kanepiová měla pět mečbolů. Kvitová nezměrnou bojovností srovnala a po více než dvou a půl hodinách slavila vítězství.

V tu chvíli u Kvitů ve Fulneku vypuknul gejzír radosti. „Jsem moc šťastný, že to dokázala,“ neskrýval radost otec rodačky z Fulneku. Jako její dlouhodobý trenér už od začátku viděl, že Petra je jiná, než ji zná. „Byla hodně nervózní. Podle obličeje jsem poznal, že to není ona. Že není uvolněná. Chybovala a vůbec ji nešel servis. I ty chyby pramenily z toho, že cítila, že má ohromnou šanci,“ uvedl Jiří Kvita.

Hrdý otec ocenil hru Kanetiové, která podle něj hrála skvěle, ale Petra dokázala, že psychicky je na tom lépe, a hlavně, že je velká bojovnice. „Otočit takový zápas, to je úžasné,“ pokračoval Kvita, jenž zopakoval, že počáteční nervozita, která Petře trochu svazovala ruce, byla právě v tom, že cítila obrovskou šanci dostat se mezi čtyři poslední hráčky nejprestižnějšího tenisového turnaje. „Podobně jako minule na Roland Garros, kdy také v dohrávce druhého dne prohrávala. Je vidět, že když cítí takovou šanci, tak ji to svazuje. Přece jen ještě není tak zkušená jako třeba Kanetiová. Ale zvládla to. I s trochou štěstí, které ale musí být a přeje odvážným, jak se říká,“ poznamenal Kvita.

S dcerou hovořil hned po zápase. „Pozvala nás, abychom za ní přijeli, tak poletíme. Je to její životní výsledek, který už se třeba nemusí podařit. Kolik hráček se dostalo do semifinále Wimbledonu?“ uzavřel otec naší velké tenisové naděje.

Petra Kvitová se ve čtvrtek 1. července utká o postup do finále s Američankou Serenou Williamsovou.