Rozhodnou Kopřivničtí v Pelhřimově o udržení první ligy?

Florbalisté Kopřivnice vedou v sérii 2:0 a od setrvání v první lize je dělí jen jediná výhra

5.4.2014

Ilustrační fotoFoto: Deník/Lukáš Kaboň

Jednoho soupeře v podobě Paskova už ze své plavby za záchranou první ligy odstranili a skalp druhého mají na dosah. Kopřivničtí Vikingové čelí ve 2. kole play-down florbalistům Pelhřimova a domácí víkendové dvojutkání zvládli znamenitě.

Vítěz z této série, jež se hraje na tři vítězná utkání, se přímo zachrání v 1. lize, poražený z této série odehraje barážový souboj s jedním z dvojice Chomutov Black Angels Praha.

Tým trenérů Marka Jehlára a Filipa Bordovského zvládl úvodní duel výsledkově jednoznačně 5:1, ale na palubovce se odehrávala naprosto vyrovnaná bitva, kterou domácí rozsekli až v 56. minutě, kdy si rozdílovou branku připsal Jan Matúš. V 59. minutě pak přidala Kopřivnice další tři trefy a ujala se vedení v sérii.

Pelhřimovský Spartak kousal i o den později, když otočil nepříznivý vývoj 1:2 a po čtyřiceti minutách vedl v rodišti Emila Zátopka 3:2. V závěrečné třetině však přišel kopřivnický obrat, který řídil Lukáš Vávra, jenž dokonal hattrick, a přispěl tak ke konečnému vítězství 5:4.

Kopřivnické tedy v Pelhřimově nečeká rozhodně nic lehkého. Třetí duel série, který se odehraje ve sportovní hale ZŠ Osvobození, je na programu zítra od 19 hodin. „V Pelhřimově se dá očekávat opět vyrovnaný boj, v němž budou rozhodovat maličkosti," ví moc dobře jeden z kopřivnických trenérů, Marek Jehlár.

Případný čtvrtý zápas by se hrál v neděli od 17 hodin. „Pelhřimov má velice zkušené a šikovné hráče a z naší strany je to spíše o bojovnosti. Pořád to bude ještě náročná série. Doufám, že to v Pelhřimově zvládneme už v sobotu," vyjádřil se po druhém domácím utkání kouč Vikingů Marek Jehlár.

Doplují tedy Vikingové za svým cílem v podobě zachování prvoligové příslušnosti i pro příští ročník 2014/2015, nebo si florbalisté Pelhřimova vynutí pátý duel na kopřivnické palubovce?