Vinou uzavření vlastního stadionu hrají celou sezonu na hřištích soupeřů, ale s nepříjemnou situací se vypořádávají na výbornou! Studénečtí hokejisté totiž nejprve v průběhu minulého týdne uspěli v dohrávce v Horním Benešově 6:3 a v sobotu se pak stejným výsledkem vypořádali i s lídrem tabulky, když na horkém ledě Orlové přidali již šestou výhru v řadě. Znovu po týdnu se zaskvěl čtyřbodovým (2+2) špílem útočník Orszulik.

I přes aktivní začátek to byla Studénka, která ve šlágru kola inkasovala jako první a od 5. minuty musela po sporném momentu dohánět jednogólové manko. „Podle nás puk nepřešel brankovou čáru, ale cením si toho, že si pak hráči uvědomili, že se musí soustředit hlavně na hru,“ sdělil šéf studénecké lavičky Miroslav Pokorný, jehož slova dokazuje obrat Studénky, která po dvou trefách Orszulika a jedné kapitána Marka Tomáška vedla v polovině utkání již 3:1.

Domácí družina trenéra Marosze pak sice díky Greplově snížila, ale v závěru druhé části vrátil Studénce dvoubrankový náskok Martinčík. Studénečtí předváděli v souboji s lídrem dobré napadání a opět tak potvrdili svoji střeleckou fazónu. Velmi dobře pracující defenziva hostů pak sice ještě dovolila Orlům naposledy snížit, ale když s rychlou odpovědí přispěchal znovu Marek Tomášek, vedla Studénka 5:3.

„Asi pět minut před koncem jsme ještě výborně ubránili dvojnásobné oslabení a utkání nám prostě sedlo. Momentálně to tam padá všem formacím, takže musíme být spokojeni,“ usmál se Pokorný, jenž navíc vyzvedl spolehlivý výkon brankáře Baldíka.

Orlová hrála v závěru utkání přesilovku, ale ani při hře 6 na 4 už skórovat nedokázala a navíc musela sledovat, jak Sluštík gólem do prázdné branky přidal šestý zásah. Studénka se tak Orlové přiblížila na rozdíl jediného bodu. „Chceme se pokusit vyhrát základní část, ale to má v plánu i Orlová a Bohumín, takže uvidíme,“ poznamenal dále trenér Studénky, jehož týmu se nyní postaví do cesty v sobotu od 17 hodin béčko prvoligového Frýdku-Místku, které Pokorného výběr porazilo v obou vzájemných partiích této sezony. „Už bychom to konečně rádi zlomili, protože jim máme co vracet. Věřím, že navážeme na poslední povedené výkony,“ přeje si Pokorný.

MLADÍCI JDOU HERNĚ NAHORU

Právě Orlová hraje nyní v neděli od 14.15 na ledě poslední rezervy Nového Jičína, která nejprve v týdnu padla v dohrávce na ledě Poruby s tamním B týmem 0:7, usilovala o první výhru v sezoně v Rožnově pod Radhoštěm, kde však nezvládla první třetinu, po které prohrávala 0:3 a nakonec odjížděla s nezdarem 3:6.

„Zápas rozhodla první třetina, ve které jsme inkasovali tři branky. Bohužel jsme v ní udělali individuální chyby a soupeř je dokázal potrestat. Mrzí mě to, protože jsme hráli velmi dobře, měli jsme výborný pohyb i nasazení zápas vyhrát. Z posledních zápasů mám dobrý pocit, protože kluci plní věci, které po nich chceme a hrají dobře. Bohužel nám ještě chybí ta zkušenost a správné rozhodnutí v zakončení. Ale každým zápasem kluci rostou a zlepšují se. To mi dělá radost,“ poznamenal po další porážce suverénně nejmladšího celku v soutěži trenér novojičínského béčka Filip Ohera.

HC ORLI ORLOVÁ – HC STUDÉNKA 3:6 (1:1, 1:3, 1:2)

Branky: 5. Rosůlek (Deutsch), 35. Grepl (Matějíček, Tomis), 46. Štefanka (Tomis, Pavlas) – 13. Orszulik (Trubka), 21. Orszulik (Jedlička), 29. M. Tomášek (Sochorek, Orszulik), 37. Martinčík (Janečka), 49. M. Tomášek (Orszulik), 60. Sluštík (Pokorný). Rozhodčí: Čahoj – Srníček, Klimek. Vyloučení: 5:6, navíc Deutsch do konce utkání – Pokorný 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 219.

HC Studénka: Baldík – Jedlička, Bolek, Trubka, Novák, Pelikán, Holanik – Orszulik, M. Tomášek, Sochorek – Sluštík, Pokorný, Štubňa – Martinčík, Čáň, Janečka. Trenér: Pokorný st.

HC ROŽNOV P. R. – HK ĎÁBLOVÉ NOVÝ JIČÍN B 6:3 (3:0, 0:1, 3:2)

Branky NJ: 38. Juříček (David, Hermann), 41. Hermann (Ertel), 57. Ertel.

HK Ďáblové Nový Jičín B: Majoroš – Kysučan, Krása, Holáň, Nikl, Pernický – Hermann, Ertel, David, Juříček, Fajmon, Tvrdý, Žídek, Kanovský, Humplík, Škubala. Trenér: Ohera.

Výsledek úterní dohrávky: Orlová - Bohumín 7:2.