Třídílný šampionát, v němž dvaatřicetiletý rodák ze Štramberka obhajuje třetí příčku, začal na pražské Markétě. Rymlovi se do něj podařil vstup, dvakrát vyhrál a dvakrát byl druhý. Jenže v poslední jízdě zaspal na startu a výsledkem byl jen bod. Celkově získal Rymel na Markétě 11 bodů. „S Prahou jsem byl spokojen, snad šlo získat o bodík víc. V rozjezdu už jsem se moc nesnažil, šlo jen o věnec, tak jsem neriskoval,“ hodnotil první závod.

Druhý podnik domácího šampionátu se jel v Pardubicích na tamní dráze rozměry připomínající letiště. „Nemám ji rád, protože ji prostě neumím. I když jsem tu byl na vojně, nesedí mi,“ netajil se Rymel obavami. Ty se vyplnily. Ačkoli dobře startoval, nedokázal udržet soupeře za zády. Nakonec vybojoval, hlavně díky důležitému vítězství v posledním startu, 9 bodů. „Čekal jsem to ještě horší. Dráha je tak široká, že soupeře neublokujete. Třeba Ríša Wolff mě objel, jak kdyby jel pendolínem a já na drezíně. Prostě mizérie,“ bral ale výsledek s nadhledem.

V průběžném pořadí vede Lukáš Dryml (27 bodů) před Tomíčkem (25). Rymel je s 20 body prozatím na 6. místě s jednobodovou ztrátou na Vaculíka a Šiteru. Závěrečný závod se jede v červenci v Liberci. „Cíl? Zatím o tom neuvažovat. Jedu do Itálie na semifinále mistrovství Evropy a chci být v postupové sedmičce!“ (vlk)