Český národní tým vstoupí do kvalifikačních bojů 29. června v slovinské Ljublani a bude bojovat o jedno postupové místo do světového poháru který se uskuteční ve dnech 12. – 19. 8 na drahách v polské Leszně, britském Coventry a vyvrcholí v dánském Vojens.

Našimi soupeři budou Italové, Finové a domácí Slovinci. Nominováni byli Aleš Dryml, Lukáš Dryml, Adrian Rymel, Filip Šitera a Luboš Tomíček. Manažer Milan Špinka o své sestavě říká: „V podstatě jsem se sestavou neměl problém. Lukáš Dryml je stálým jezdcem Grand Prix a i když se mu poslední dva závody příliš nepovedli je u nás jednička i podle mistrovství republiky.

Luboš Tomíček se už také představil v Grand prix, v mistrovství republiky je druhý, pouze v sobotu zaváhal v kvalifikaci o Grand prix 2009, ale takže také bez problémů. Aleš Dryml postoupil do finále mistrovství Evropy, v mistrovství světa vždy spolehlivý, v republikovém šampionátu mu zatím patří třetí příčka.

Štramberský Adrian Rymel postoupil do semifinále mistrovství světa i Evropy a také on patří k těm spolehlivým. Pátým členem týmu je Filip Šitera. Pro toho to bude premiéra v seniorské reprezentaci, ale v současné době zcela určitě patří mezi pět našich nejlepších jezdců.“ (jma)