V minulém roce se šiky rytířů Valašského království rozrostly o další členy. Jedním z rytířů se tehdy stal i Michal Stark, Paralympijský reprezentant kategorie LC3 v silniční a dráhové cyklistice. Mimo jiné také mistr světa 1994, mistr Evropy z let 1993 a 1995 a bronzový vítěz Letní paralympiády v Sydney. Na přelomu dubna a května si zapsal další vítězství, a to zlatou medaili Baskické Tour pro paralympijské cyklisty.

Čestný člen Sportovního klubu Valašské království se 24. dubna zúčastnil Baskické Tour, procházející Francií a Španělskem. Kategorie LC3, ve které Stark soutěžil, je určena pro cyklisty s nadkolení amputací nohy. Valašský rytíř porazil ve francouzské části tour mimo jiné dvojnásobného vítěze z Pekingu Richardsona a paralympijského šampiona z Francie Laurenta Thirioneta. Stark z francouzských závodů vyšel jako vítěz.

Následovala španělská část, kde se cyklisté utkali v silničním závodě na technickém příměstském okruhu. „Do spurtu jsem nenajel ve výhodné pozici, podlehl jsem třem cyklistům své kategorie LC3 v čele se Španělem Garciou a skončil na čtvrtém místě,“ přiblížil události Baskické tour Stark. Ve městě San Sebastian pak proběhlo utkání na velodromu ve stíhacím závodě na netradičních tři a půl kilometru, kde náš cyklista podlehl svým soupeřům a umístil se na třetím místě. Cyklisty poté čekala poslední část, etapový závod v okolí Bilbaa, Paracycling Bizkaiko Bira. „Do závodu jsem nastupoval v pozici obhájce loňského vítězství. V první etapě se však podařilo mému největšímu sokovi na Basque Tour Stephenovi Bahierovi získat značný náskok v kopcovitém terénu,“ připustil Stark a dodal, že v dalších etapách závodu proto hájil druhé místo, které si udržel až do poslední etapy.

Basque Tour se i tak nakonec stalo kořistí valašského rytíře. V aktuálním světovém silničním žebříčku UCI kategorie LC3 figuruje na prvním místě.

A jak se na úspěch jednoho ze svých rytířů dívá samo Valašské království? Podle jednatele království, Tomáše Harabiše, by označení „pozitivní zpráva“ určitě nestačilo. „Samozřejmě nás těší, že osobnostem, které s námi nějakým způsobem spojily své jméno, se daří. Mě takové věci oslovují i osobně, mám k lidem, jenž dokázali překonat svůj handicap, velký respekt,“ svěřil Harabiš. Podobně se k úspěchu svého čestného člena postavil i předseda Sportovního klubu Valašské království Miroslav Prašivka. „Je to obrovský úspěch a fandíme mu. Pro nás je to taková výzva, že i handicapovaný sportovec kvalit Michala Starka, nejen sportovních ale hlavně lidských, se účastní a také vítězí v různých závodech. Je pro nás ctí, že je našim čestným členem,“ uzavřel Prašivka.