VYBRAT REGION
Zavřít mapu

S holkama jsme světové tituly pořádně oslavili

Členové IHC Nový Jičín Jan Zahradníček a Vít Christov přivezli s českou juniorskou in-line hokejovou reprezentací z MS v Argentině zlato. Oba pro Deník vzpomínají: S holkama jsme světové tituly pořádně oslavili.

29.6.2015
SDÍLEJ:

NOVOJIČÍNŠTÍ ZLATÍ HOŠI přivezli s českou in-line hokejovou reprezentací z nedávného mistrovství světa juniorů nejcennější medaile. Jak obránce Jan Zahradníček (vlevo), tak útočník Vít Christov patřili k oporám týmu.Foto: Deník/Dalibor Tobola

Z cesty smetli všechny soupeře a v Jižní Americe se postarali o pořádný úspěch českého in-line hokeje, který ještě stvrdily české ženy, jež si v Argentině také pověsily na krk zlaté medaile. Česká juniorská reprezentace, ve které hráli důležitou roli také juniorští hráči novojičínského IHC Jan Zahradníček a Vít Christov, ve čtvrtfinále odklidila z cesty Mexiko a v semifinále pak po debaklu vyprovodila USA.

Tento rozhovor vyšel
26. června
v pátečním tištěném vydání Novojičínského deníku.

Finále proti Francii otevřel vedoucím gólem právě Christov a pojistku na 2:0 pak v závěru přidal kapitán Voženílek. „Francie byla ve finále nejkvalitnějším soupeřem, co jsem kdy na in-line hokeji zažil. My jsme ale hráli skvěle týmově, a když už něco prošlo, tak nás podržel výborný Frodlík (Dominik Frodl) v brance," vzpomínal novojičínský rodák Jan Zahradníček, jenž pak mohl, spolu s klubovým spoluhráčem Vítem Christovem a celým týmem, pozvednout v argentinském Rosariu, vzdáleném 300 kilometrů severozápadně od Buenos Aires, pohár pro juniorské mistry světa.

Jak jste se vůbec dostali k in-line hokeji?

Jan Zahradníček: U mě to jsou asi čtyři roky zpátky, kdy jsem začal hrát horskou ligu, když mě oslovil kamarád Peťa Burýšek. První dva roky jsem toho sice v amatérské letní lize moc neodehrál, ale pak mi napsal Zbyněk Kubičík (předseda IHC Nový Jičín), jestli bych nechtěl zkusit hrát za IHC Nový Jičín, a řekl jsem, že jednoznačně ano.

Vít Christov: Já až letos, když Zbyňa dostal nápad, že by chtěl udělat juniorku, protože s klukama z Nového Jičína, se Zahrym (Zahradníček) a Barťasem (Bartko), hraju v Třinci. Šli jsme do toho a hodně nás to chytlo.

Napadlo by vás před sezonou, že budete součástí české juniorské reprezentace a povezete si z Argentiny zlaté medaile?

JZ: Měl jsem jet na výběrový kemp už v loňském roce, ale letos už jsem tušil, i když nikdy není nic stoprocentní, že by to mohlo vyjít. Nakonec se to povedlo a jsem za to hrozně rád.

VCH: Já jsem to vůbec nečekal. In-line hraju teprve prvním rokem. Když mi Zbyňa řekl, že pojedeme s klukama na kemp, tak jsme si řekli, že pro to uděláme, co nejvíce bude v našich silách.

Po bojích v základní skupině jste ve čtvrtfinále vyřadili po výhře 6:0 Mexiko. Jakým bylo soupeřem?

JZ: Byl to asi jeden z těch horších zápasů na celém turnaji. Mexiko bylo bezbranné. Hráli stažení ve čtverci, což na tom malém hřišti udělalo to, že když jste prošli přes jednoho, hned tam byl druhý. Šlo vidět, že se soustředili jenom na obranu a nechtěli dostat žádný příděl.

Ještě hůře to pak ale v semifinále odnesl tým USA, který jste vypráskali 11:0. Čekali jste takový průběh?

VCH: Do zápasu jsme šli hlavně s tím, ať je nepodceníme, protože jsme s nimi ve skupině vyhráli 7:0. Věděli jsme, že to není tým, který by to hrál odzadu, a čekali jsme, že do nás půjdou. Ale dali jsme jim tři, čtyři góly, a zlomilo se to. Začali nás pak osekávat, faulovat, a z toho jsme měli přesilovky a dávali jsme další góly. Nějaké provokace tam pak od nich taky byly a psychicky to neunesli. To Mexiko se nikde nehnalo, mohlo jet třeba dva na jednoho, ale raději jelo zpátky.

Jiný scénář už ale měla finálová bitva s Francií…

JZ: To byl nejkvalitnější soupeř, co jsem kdy na in-linu zažil. Francouzi na tom zmenšeném hřišti, které nebylo tak velké jako v Česku, hodně dobře bruslili. Měli jsme hodně štěstí a dobře jsme blokovali střely. Hráli jsme skvěle týmově, a když už něco prošlo, tak nás podržel výborný Frodlík v brance.

Co bylo ve finále ještě důležité?

VCH: Při bezbrankovém stavu se Francouzi dostali do přečíslení dva na jednoho a Frodlík úžasným rozštěpem vykopl puk z brány. Myslím si, že to nás hodně nakoplo. Nechtěli jsme dostat jako první gól. Věděli jsme, že když půjdeme do vedení, tak se nám bude daleko lépe hrát.

A jaká byla finálová atmosféra v hledišti?

JZ: Při finále bylo plno. Byly tam všechny týmy, které postupovaly turnajem. Fandily nám taky české reprezentantky, které tam měly také svoje mistrovství. Ve velkém množství dorazili také domácí diváci, kteří předtím chodili hlavně na Argentinu.

Co vás v jihoamerické zemi nejvíce překvapilo?

VCH: Mě překvapila negativně třeba strava, která tam byla. Byla hrozná (usměje se). Pořád nám dělali dokola to samé rajčatovou omáčku buď s těstovinami nebo se špagetami. První den jsme dostali na večeři dokonce smaženou dýni a listový salát. Nakonec jsme to nějak ukecali a na večeři už jsme pak dostávali maso.

Jak bouřlivé byly v Argentině oslavy dvojnásobného českého triumfu?

(oba se usmějou) JZ: Oslavili jsme to přímo na hotelu, protože když jsme se vrátili do Česka, tak byl jen jeden den na aklimatizaci. Já jsem musel jet hned druhý den do Třince, kde jsem se zapojil zpátky do letní přípravy. Oslavy byly ale úžasné. Slavili jsme to společně s holkama, které byly taky zlaté, takže oslava probíhala dohromady.

Co teklo proudem?

VCH: Místní pivo a rum kapitán.

Jaké bylo argentinské pivo?

VCH: Myslím si, že nebylo špatné (usměje se).

JZ: Do českého to má určitě daleko, ale na to, že jsme byli takhle daleko, tak se to dalo.

Pojďme k sobotnímu pražskému Final Four juniorské extraligy, kde v semifinále vyzvete Hradec Králové. S jakými ambicemi do hlavního města pojedete?

JZ: Máme ty nejvyšší cíle. Chceme vyhrát dva zápasy, což znamená titul. Snad se nám to povede.

Co čekáte od semifinálového soupeře?

VCH: Dva kluci od nich tam byli s náma v repre. Oba byli dobří hráči, takže čekáme hodně těžký zápas. Rozhodovat budou přesilovky a důležitou roli budou hrát brankáři. Vyvarovat se pak musíme zbytečných chyb.

JZ: A hlavně nedostat první branku, protože to se pak hraje hůře.

Zakončit už tak úspěšnou sezonu ještě českým titulem by byla asi krásná tečka…

VCH: Byla by to paráda, kdyby nám to takhle vyšlo, že bychom po světovém titulu získali ještě ten český.

JZ: Byl by to takový příjemný double (usměje se).

Jak to u vás vypadá s následující hokejovou sezonou?

JZ: Příští sezonu bych měl hrát dále v třinecké juniorce, kde budu poslední rok. Rozjela se třinecká farma ve Frýdku-Místku, ale také jsem se bavil s panem Urbanem (manažer Nového Jičína), že kdybych tam neměl možnost hrát, že by mi zařídil střídavé starty do Nového Jičína, jako tomu bylo v minulé sezoně.

VCH: Letní přípravu působím ve Frýdku-Místku na zmíněné farmě. Je nás tam strašně hodně a nebude nic jednoduchého probojovat se do kádru, ale naštěstí ještě můžu taky pokračovat poslední rok v třinecké juniorce. Myslím si, že by pro mě bylo ještě lepší, kdybych pendloval mezi juniorských hokejem a tím dospělým tak, abych se pořádně vyhrál. Frýdek-Místek chce určitě postoupit. Byla i možnost, že by se to od někoho koupilo, ale nakonec zvolili sportovní cestu.

Strastiplná cesta do argentinského RosariaDějištěm letošního juniorského šampionátu v in-line hokeji byla až daleká Jižní Amerika. Cesta do Argentiny započala na letišti v Praze, kde se dva novojičínští zástupci potkali se svými spoluhráči a vedení týmu jim rozdalo dresy, kalhoty a další společné oblečení. „První mezipřistání bylo ve Frankfurtu, kde nás nezachytily žádné komplikace, a poté už nás čekal nejdelší přelet do brazilského města Sao Paulo, který trval dvanáct hodin. V letadle to bylo vyčerpávající, ale to jsem ještě nevěděl, že nás v Sao Paulu čeká osmnáct hodin čekání na poslední let do Rosaria. Nakonec nám řekli o prohlídce města, což byl neskutečný zážitek. Brazílie vypadá úžasně. Na každém rohu si nějací kluci kopali s balónem, bohaté čtvrti střídaly chudé. Pak jsme to zakončili společnou večeří a letěli jsme dále. Řidičem bych tam být určitě nechtěl, když jsem to viděl," smál se zadák novojičínského IHC a české reprezentace Jan Zahradníček.
Na čekání v Brazílii vzpomínal také druhý hráč novojičínské juniorky na šampionátu. „V Sao Paulu jsme navštívili i fotbalový stadion, kde bylo i fotbalové muzeum. Poté jsme jeli do centra města, kde jsme navštívili katedrálu a jeden z mrakodrapů, kde byl výhled na celé město. Poté jsme se přesunuli zpět na letiště a večer nás čekal poslední let do Rosaria, kde je vidět, že to je úplně jiná kultura než u nás. Je tam opravdu krásně, ale pak kousek dále bylo vidět zase chudinské čtvrti. Bylo to největší město provincie Santa Fe," vzpomínal na argentinský výlet Christov. 

Autor: Dalibor Tobola

29.6.2015
SDÍLEJ:

SERVIS

Řemeslné práce - Řemeslné práce Kovář 21 000 Kč

Kováři Kovář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: z:26.8.2016, a:14.5.2018, místo vhodné i pro zaměstnaneckou kartu, , Pracovní náplň:, - výroba výkovků zápustkovým/volným kováním na, bucharech a kovacích lisech, - sestavování zápustek, jejich montáž na stroj a seřízení, demontáž zápustek,, - ohřívání materiálů v kovářských pecích,, - kontrola kvality odkovaných kusů., Požadujeme: , - vyučení v oboru nebo v jiném strojírenském oboru,, - znalost kovových materiálů a slitin, jejich vlastností,, - zodpovědnost, spolehlivost, pečlivost, chuť pracovat,, - fyzická zdatnost., Nabízíme:, - stabilní společnost,, - firemní benefity – závodní stravování, penzijní připojištění, 5 týdnů dovolené atd., Inf.: zájemci se hlaste u p. Drozda osobně , v PONDĚLÍ od 7:00-13:00 hod., v ÚTERÝ a ČTVRTEK od 7:00-15:00 hod.. Pracoviště: Tatra metalurgie a.s., Areál Tatry, č.p. 1448, 742 21 Kopřivnice. Informace: Ladislav Drozd, +420 556 492 018.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 11 500 Kč

Prodavači smíšeného zboží Prodavač/ka. Požadované vzdělání: nižší střední. Dělené směny, úvazek: . Mzda min. 11500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Z:4.7.2017.A:16.5.2018.Místo výkonu práce Jakubčovice nad Odrou.Vyučen v oboru prodavač-ka, praxe v obchodě - výhodou. Vhodné i pro absolventy. Komunikativnost, pečlivost, odpovědnost a znalost práce na PC. Zaměstnanecké výhody: stravenky, penzijní pojištění, odměny při, pracovních a životních výročích, systém firemního vzdělávání. Vyplňte prosím dotazník a vložte životopis, na stránkách www.jednota-hodonin.eu v sekci kariéra-Dotazník pro uchazeče.Telefonní kontakt od 7:00 do, 15:30 hodin.. Pracoviště: Jednota, spotřební družstvo v hodoníně -pracoviště jakubčovice nad odrou, Oderská, č.p. 121, 742 36 Jakubčovice nad Odrou. Informace: František Brhel, +420 518 389 236.

Výroba - Výroba Strojní inženýři a projektanti 27 000 Kč

Strojní inženýři projektanti, konstruktéři Strojní inženýři projektanti, konstruktéři. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 27000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: z: 23.4.2018 a: 16.5.2018 Náplň práce: , vykonávání projekčních prací, návrh konstrukčních uzlů ve 3D, zpracovávání výrobní výkresové dokumentace, vytváření dalších podkladů pro výrobu, zpracování technické dokumentace, konzultace s dodavateli, příp. vedoucími projektu, organizování a provádění rozborů technologičnosti a pracnosti vyvíjených výrobků, provádění konstrukčního dozoru při výrobě, testování a oživování prototypů , Požadavky:, vzdělání VŠ/SŠ technického směru, znalost činností při tvorbě konstrukční dokumentace, znalost práce v SW Solid Edge, znalost práce v SW - Office (Word, Excel atd.), znalost anglického jazyka, min. úroveň B1, dobré komunikativní a organizační schopnosti, odpovědný přístup k práci, samostatnost, praxe v automobilovém průmyslu výhodou, Nabízíme:, silné zázemí českého podniku, zaměstnanecké benefity - 7,5 h pracovní doba, - týden dovolené navíc, - dotované závodní stravování, - příspěvek na dopravu, - příspěvek na penzijní připojištění, příspěvky nad rámec ZP (jubilea, výročí), - příplatky na rámec ZP (např. profesní) - závodní preventivní péči, - cafeteria program, - volnočasové aktivity a další, možnost profesního růstu a dalšího osobního rozvoje, Doplňující informace: pozice je vhodná i pro čerstvé absolventy, Zaměstnanecké výhody: týden dovolené navíc, - dotované závodní stravování, - příspěvek na dopravu, - příspěvek na penzijní připojištění, příspěvky nad rámec ZP (jubilea, výročí), - příplatky na rámec ZP (např. profesní) - závodní preventivní péči, - cafeteria program, - volnočasové aktivity a další, Kontakt: osobně na adrese podniku, personální odbor, ve dnech po - pá, v době od 6,30 do 14,30 hodin, Ing. Věra Poláchová, telefon: 556 783 631, email: polachova.v@vop.cz. Pracoviště: Vop cz, s.p., Dukelská, č.p. 102, 742 42 Šenov u Nového Jičína. Informace: Věra Poláchová, +420 556 783 631.

Výroba - Výroba Mechanici a opraváři 20 000 Kč

Mechanici a opraváři ostatních motorových vozidel Automechanik. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: z.: 10.4.2018, osobní kontakt út: 9:00 - 12:00, Nástup ihned!, Popis práce: opravy a servis nákladních a přípojných vozidel, výhodou ŘP. sk. B, C. Není nutné vyučení v oboru - zaučíme. , Info - tel.: 603 293 376, e-mail: autoservis.lichnovsky@gmail.com, v: 17.5.2018. Pracoviště: Lichnovský s.r.o., Dělnická, č.p. 831, 742 21 Kopřivnice. Informace: Marcela Špačková, +420 603 293 378.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ohořelé trámy ze spáleniště kostela v Gutech už zmizely.
23

Nechci dárek, řekl oslavenec. Peníze nechal poslat na obnovu kostela

Derby v Libhošti zvládl lépe Jistebník.
34

Derby v Libhošti zvládl lépe Jistebník

Trojitá zlodějská bezostyšnost a uzamčení Beskyd před uhlobarony: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 21. května 2018.

Valaši si připomněli uzamčení země

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Další symbolické setkání odpůrců těžby uhlí v Beskydech se uskutečnilo na Horečkách v Trojanovicích u zvoničky Strážkyně Beskyd.

Nový Jičín zasypal Ústí pěti góly a dotáhl se na čelo divize!

Takhle by to šlo! Novojičínští fotbalisté mají za sebou nadmíru vydařený týden, když po první jarní porážce v Havířově znovu najeli na vítěznou vlnu a čtyři kola před koncem soutěže mají postup do MSFL ve své moci!

Brigádníků je málo, firmy se o ně přetahují. Jaký plat nabízí?

Hospodářství jede na plné obrátky a podle firem by zaměstnalo obratem dalších až 200 tisíc osob. Ihned. Takže je zřejmé, že firmám chybí nejen kmenoví zaměstnanci, ale marně hledají i brigádníky.

MS HOKEJ 2018 - AKTUÁLNÍ ZÁPASY

15.05 (20:15) Lotyšsko - Dánsko
15.05 (20:15) Rusko - Švédsko
17.05 (16:15) USA - Česko
17.05 (16:15) Rusko - Kanada
17.05 (20:15) Švédsko - Lotyšsko
17.05 (20:15) Finsko - Švýcarsko
19.05 (15:15) Švédsko - USA
19.05 (19:15) Kanada - Švýcarsko
20.05 (15:45) USA - Kanada
20.05 (20:15) Švédsko - Švýcarsko
DALŠÍ ZÁPASY❯❯

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT