Kolín je sice nováčkem v nejvyšší soutěži, ale o většině hráčů v týmu se to říci nedá. V Kolíně hraje řada exligových hráčů, včetně Jiřího Šebka, který hrál i v Novém Jičíně. A právě z pohledu zkušeností těchto hráčů půjde o určitě zajímavý a kvalitní zápas.

Dobrou náladu Geofinu kazí zranění kapitána Davida Hájka, který v utkání s USK utrpěl zlomeninu malíčku. Rovněž je zraněn i Roman Medek. Novým kapitánem po dobu zranění Davida Hájka tak bude Robert Šarovič.

Před utkáním s Kolínem nesmíme myslet na to, kdo je papírově lepší, ale důkladně se připravit a do zápasu vložit maximální úsilí a koncentraci. Kolín je sice nováček soutěže, ale tvoří ho zkušení hráči, kteří už toho mají spoustu za sebou,“ připomněl novojičínský lodivod Zbyněk Choleva a dodal: „Tento soupeř je nepříjemný zejména střelbou z tříbodové vzdálenosti, na což si musíme dát obvzláště pozor.“

Na nebezpečnost Kolína upozornil také křídelní hráč Štěpán Reinberger. „Určitě jedeme na palubovku soupeřevyhrát. Je jasné, že hráče Kolína nepodceníme, vždyť dokázali porazit Ostravu i Liberec a hrát vyrovnanou partii s Prostějovem. Jejich síla je velká i tím, že mají ve svém kádru mnoho hráčů, kteří mají za sebou spoustu ligových utkání,“ uzavřel Reinberger.