Souboje v nevyzpytatelném play-out začali porážkou 77:91 v Písku. Tamní Sršni využili především toho, že basketbalisté Nového Jičína přicestovali k utkání pouze v sedmi hráčích.

Už v pátek od 20 hodin čeká na Zdražilův tým další venkovní duel proti béčku USK Praha a sérii utkání mimo vlastní palubovku pak Novojičínští zakončí v neděli 12. března v hale pražského GBA. Nový Jičín se tak v play-out představí poprvé v domácím prostředí až v neděli 19. března, kdy hostí BC Vysočina.

Nový Jičín prohrával po první čtvrtině rozdílem šesti bodů (20:26) a v poločase už byla jeho ztráta čtrnáctibodová. „Oslabená sestava byla hlavní příčinou neúspěchu, protože máme spoustu zraněných a nemocných hráčů a do toho se ještě přidaly pracovní povinnosti. Chtěli jsme zabojovat, ale kvalita byla spíše na straně soupeře. Netvrdím, že bychom v kompletní sestavě stoprocentně vyhráli, ale výsledek by byl určitě jiný," vyjádřil se trenér BC Nový Jičín Martin Zdražil, jemuž chyběla hned sedmička hráčů.

Novojičínští se pak s přibývajícími minutami pochopitelně dostávali k problémům s fauly. „Dohrávali jsme nakonec jen v pěti, protože se vyfaulovali Panák s Pindrochem. Z podkošové sestavy hrál jen Kraus, jenž navíc dva měsíce nehrál a přijel nám pomoct z Prahy," doplnil Zdražil, jehož tým se ve třetí čtvrtině přiblížil Píseckým na rozdíl čtyř bodů, ale na další soupeřovo navýšení skóre už nezbyly síly. „Bohužel už v závěru nebyly fyzické síly na zkorigování," litoval šéf novojičínské lavičky po porážce 77:91.

Novojičínský klub v průběhu minulého týdne posílil a další dva zkušené hráče, když příchod ohlásili Štěpán Reinberger a Jan Stehlík.

Zatímco pětatřicetiletý Reinberger, jenž pamatuje novojičínské časy mezi tuzemskou elitou, ještě z důvodu zranění do nedělního utkání nezasáhl, tak Stehlík, pro kterého to bylo první utkání v novojičínském dresu, posbíral 28 bodů a předvedl velmi dobrý výkon. „Honza byl nejlepší střelec Hladnova a dohodli jsme se, že nám pomůže. Držel nás především první poločas, ve kterém dal šestnáct bodů," uvedl Zdražil na adresu někdejšího kapitána NH Ostrava, se kterým získal ligový bronz a zahrál si i All-Star Game.

1. liga, 1. kolo play-out:
SOKOL PÍSEK SRŠNI – BC NOVÝ JIČÍN 91:77 (26:20, 47:33, 68:51)
Rozhodčí: Jeřáb, Kejklíček. Diváci: 118.

BC Nový Jičín: Omaník 6, Panák 15, Stehlík 28, Pindroch 4, Kraus, Medek 13, Křídlo 11. Trenér: Zdražil.

Zbylé výsledky 1. kola: USK Praha B – Start Havířov 84:48, GBA Praha – Orli Prostějov 83:89, Snakes Ostrava – Vysočina 79:68.