Letošní ročník se jede jako finálový závod seriálu Kolo pro život a patří, co do počtu účastníků, kvality obsazení a organizačního zajištění, k největším závodům v Čechách a na Moravě.

Pořadatelé jsou na svůj tradičně poslední závod sezony Kola pro život patřičně hrdí, a protože bikeři si rozlučku se sezonou neradi nechají ujít, každoročně se jich na tomto místě schází hojný počet.

Přes online registrační systém je přihlášeno přes 1200 lidí a s očekávanými přihláškami přímo na místě v den závodu se počítá zhruba s 1500 účastníky, podobně jako v loňském roce. Závod pořádá klub 2K Bike club Odry a ředitelem závodu je Petr Konečný. Start dětských závodů je na programu od 9.00, hlavní závod potom odstartuje ve 12.00.

Odry slibují neopakovatelnou atmosféru i krásnou krajinu, a taky velké boje, protože právě až Oderská mlýnice často rozhoduje o konečném pořadí v Kolech pro život ve všech kategoriích. O celkové prvenství si to nyní v hlavní mužské kategorii rozdají kolegové z týmu Česká spořitelna Specialized Kristián Hynek a Pavel Boudný. Na všechny, kteří dorazí do areálu letního tábora Spálovský mlýn, čeká řada novinek.

Hlavní závod je na 56 kilometrů, s převýšením 1192 metrů, kratší Fitness jízda má 21 kilometrů. Delší trasa je podobná předchozím ročníkům, přibyly dva zcela nové technické úseky trati v poslední třetině závodu v okolí Klokočova.

Diváci, kteří dorazí na Oderskou mlýnici, se tak mají rozhodně na co těšit. V závodě se setkávají amatéři všech věkových kategorií s profesionálními závodníky a reprezentanty ČR. Pořadatelé nachystali pro všechny příchozí diváky zdarma 500 stylových fandítek a bohaté občerstvení. V blízkosti areálu, na kultovním stoupání Mlýnice s komentátorem, je umístěna horská prémie a tradičně zde panuje vynikající atmosféra s pivním barem zdarma. Celodenní doprovodný program zahrnuje bubenickou skupinu Crash Drums, cyklotrialovou show mistra světa Pepy Dresslera, soutěže pro děti, včetně trialové trati České spořitelny, a večerní Biker´s party ve stanu.

Každý účastník závodu se navíc může těšit na poukázku na jízdu bobovou dráhou v HEI parku v Tošovicích. I poslední závod letošního ročníku budou snímat kamery České televize a záznam bude odvysílán v příštím týdnu na ČT4. (dtb)