Frenštátské závody odstartovaly již dnes dopoledne v jezdeckém areálu Na Nivách a potrvají až do neděle, kdy přijde na řadu tradiční vrchol v podobě velké ceny (po 14. hodině), která se pojede s výškou překážek do 140 centimetrů.

Loňské vítězství z Velké ceny Frenštátu pod Radhoštěm bude obhajovat Jiří Hruška s klisnou Acoradia-MX i 2M, jenž nechybí ani v letošním seznamu startujících. Momentálně okupují nejvyšší příčky pohárového žebříčku Marek Klus, Jaroslav Jindra, Rudolf Doležal, Jiří Papoušek a Jiří Luža.

Diváci se tak mohou těšit na dramatickou podívanou.

Právě Rudolf Doležal si díky dobrému umístění z Velké ceny Plzně, konané před necelými dvěma týdny, zajistil dostatek bodů, aby se vrátil v průběžném hodnocení mezi elitní čtveřici, jež postoupí do velkého finále se střídáním koní.

Součástí závodů budou také další kola seriálu Amateur Tour, Czech Junior cup a letošní novinky pro jezdce do 25 let s názvem U25, ve kterých se diváci mohou těšit také na domácí jezdce.

Ve Frenštátě, kde se startuje už dnes dopoledne závody nižších soutěží, nebude chybět ani doprovodný program skákací hrad pro děti, vození na ponících a bohaté občerstvení. Celkem se mohou diváci těšit po tři dny na patnáct soutěží.

Hlavní program startuje v neděli od 10 hodin, kdy se jedou všechna jednotlivá finále.