Ještě ani nestačila posbírat ocenění za loňský úspěšný rok a už si řekla o pozornost také pro příští ročník ankety Nejúspěšnější sportovec Novojičínska. Teprve třináctiletá kopřivnická krasobruslařka Klára Štěpánová totiž ještě před slavnostním vyhlašování stihla v neděli uspět na republikovém šampionátu v Uherském Brodě, když startovala poprvé v kategorii starších žaček a s celkovým výkonem 84,09 bodů obhájila titul mistryně ČR.

To však není z dílny české krasobruslařské naděje vše, neboť ještě před samotným mistrovstvím ČR obhájila prvenství také v Českém poháru, kde kralovala již po čtvrté v řadě. Členka FSC Kopřivnice přebírala v úterý v Beskydském divadle ocenění ještě za taktéž úspěšný rok 2015, který ji vynesl nominaci do kategorie jednotlivců za okres Nový Jičín.

„Z loňského roku si nejvíce cením, že jsem vyhrála potřetí český pohár a taky určitě to, že jsem vyhrála na mistrovství republiky," ohlédla se za výraznými úspěchy z loňského roku Klára Štěpánová. „V minulém roce byla mojí největší soupeřkou Denisa Cimlová z USK Praha, se kterou ale vycházíme dobře," dodala svěřenkyně Evžena a Vladimíry Milčinských.

Krasobruslení? Nejlepší volba

Kromě Štěpánové se v Uherském Brodě představili ještě další dva členové FSC Kopřivnice. Petra Milčinská obsadila ve stejné kategorii jako její týmová kolegyně 27. místo a Jan Anděl skončil v kategorii mladších žáků na velmi dobré 5. příčce.

„Letos to bylo celkem hodně těžké, protože jsem závodila s o dva roky staršíma holkama a vůbec jsem to nečekala, že bych mohla vyhrát," vzpomínala krasobruslařka.

„Trenér mi moc gratuloval a řekl, že si to zasloužím. Taky už jsme to stihli oslavit," usmála se čerstvá mistryně ČR pro rok 2016.

Krasobruslařská sezona je nyní u konce. „Teď už jenom trénujeme. První závody budou zase v srpnu. Tam budu muset zajet prověrky, což je takový kontrolní závod. Pak bude zase v březnu vrchol sezony, kdy je mistrovství České republiky," nahlédla do následující sezony mladá krasobruslařka, která už sbírá zkušenosti také na mezinárodních závodech.

V loňském roce byla mezi staršími závodnicemi například druhá na Evropském poháru ve slovinském Celje nebo zajela 15. místo v Dortmundu. „Na závodech v cizině je jinačí atmosféra, protože je to tam rozdělené na dva dny. První den jedeme krátký program a na druhý den pak volnou jízdu," vysvětlovala členka FSC Kopřivnice. A jak se vůbec už trojnásobná mistryně ČR dostala ke krasobruslení?

„Dovedli mně k němu starší brácha, který hraje v Kopřivnici tenis, s mamkou. Brácha byl tehdy na školičce bruslení a mi se to pak taky zalíbilo. Pan trenér mi pak nabídl šaty, ve kterých bych mohla jezdit, a tak jsem kývla, že budu dělat krasobruslení," zavzpomínala na, jak se později ukázalo, velmi dobré rozhodnutí pracovitá krasobruslařka, jež se doposud představila před největší diváckou kulisou na domácím stadionu v Kopřivnici.

„Když někdy jezdím o přestávkách na hokeji, tak nejvíce diváků bylo asi právě tam," zamýšlela se závěrem Klára Štěpánová.