Po dramatické bitvě a porážce s Olomoucí 81:82 po prodloužení však museli Novojičínští skousnout devátou porážku v sezoně.

„Myslím si, že pro nás bude určitě velice platným hráčem. Na to, že je pivot totiž umí střílet i trojky, takže nám určitě pomůže. Do zápasu naskočil přímo bez tréninku, takže se musel před zápasem naučit některé akce a na to všechno klobouk dolů," uvedl po závěrečném utkání kalendářního roku 2016 trenér BC Nový Jičín Martin Zdražil, jehož tým nyní čeká další utkání až v pátek 6. ledna na palubovce posledního Startu Havířov.

Ondrej ŠoškaZdroj: Deník/Dalibor Tobola

Někdejší slovenský reprezentant, který zažil v Mlékarně Kunín či později v Geofinu Nový Jičín výtečné roky, se tak znovu vrátil na novojičínskou palubovku.

„Byli jsme s Pavlem Kelarem (prezidentem klubu) v kontaktu už od léta a nezávazně jsme se bavili o určité výpomoci a o tom, že bych to mohl zkusit, protože jsem vlastně po minulé sezoně skončil s basketem," vysvětloval Šoška s tím, že po uplynulé sezoně skončil v rodné Žilině, kde hrával druhou nejvyšší slovenskou soutěž.

„Do zápasu jsem vletěl bez tréninku. Chtěli jsme si vyzkoušet, jak to půjde. Nový Jičín byl vždycky super tým a vždycky jsem tady rád hrál. Pokud to půjde, tak bych chtěl pomoct, jak to bude možné. Zatím nejsme dohodnuti na delší spolupráci. Prostě uvidíme, jak to půjde, protože na každý zápas nejspíše nebudu. Ale když budu moc, tak přijedu," svěřil se oblíbenec novojičínského publika, který hrával také za Prostějov, Opavu či za slovenskou Handlovou.

Nechyběla mnoho a svůj premiérový start v sezoně mohl rozhodnout v samotném závěru prodloužení. „Možná mohl rozhodčí na mě nebo na Pelyho (Pelikána) písknout faul a mohlo to být jiné. Olomouc má dobrý tým, ale je to škoda. Jeden košík nám chyběl. Závěr byl i o štěstí, ale tým je mladý a vypadá dobře. Navíc je zraněný rozehrávač Jakubu," připomněl Šoška ztrátu klíčového muže Zdražilovy družiny.

Mistr Slovenska s Pezinkem si novojičínský comeback užil.

„Potěšilo mě, že se tady lidé do haly pořád vrací, a že je to pořád baví. Diváci stále super fandí, jako za starých časů a opravdu se mi to líbilo. Rozhodl jsem se, že ještě zkusím na závěr kariéry zavzpomínat, protože jsem toho tady zažil spoustu. Taky jsem rád, že jsem si mohl zase zahrát s Pelym. Jsme takoví dva starci pod košem," usmál se Šoška, jenž z tehdejších novojičínských časů mezi českou elitou pamatuje ještě Romana Medka.

A na které momenty z angažmá v Novém Jičíně vzpomíná nejraději? „Těžko se něco vypichuje. Byl jsem tady pět sezon a z toho jsme byli čtyřikrát ve finále. Třikrát jsem byl na All-Star Game, takže na Nový Jičín mám jenom ty nejkrásnější vzpomínky z celé mojí kariéry. Bylo to pro mě top," přiznal závěrem Šoška.