Soutěžilo se ve cvičení aerobiku v pěti hlavních kategoriích, rozdělených věkově, pod vedením zkušených lektorů. Třetina soutěžících postoupila do finálového kola, které bude v lednu v Brně. Mezi dívkami bylo také několik chlapců, kteří cvičili ve stylu funky. Letos poprvé proběhla také soutěž ve skupinových choreografiích, kde se utkaly tři skupinové formace, ovšem každá v jiné kategorii, takže byly všechny odměněny. Byla to starší a mladší děvčata z Frýdku-Místku a taneční skupina ve stylu funky - hiphop z Bartošovic.

V kategoriích jednotlivců byla velice úspěšná místní děvčata, která získala několik medailových umístění. Kopřivnické dívky vybojovaly hned tři prvenství. V nejmladší kategorii Školička zvítězila Jana Danihelová, v Přípravce Kateřina Kadlecová a v Mladších Veronika Vávrová. Kategorii Starší vyhrála Monika Vostárková z Rožnova pod Radhoštěm a ve stylu Funky -Hip-Hop patřil prim Regině Kučerové z Havířova. Dvě kategorie byly rozděleny také na Profi, které ovládla děvčata z Ostravy, v Mladších Kristýna Trnavská a u Starších to byla Andrea Válková. „Je to tady jako vždy skvělé a výborně organizačně zvládnuté. Je perfektní, že je tady každým rokem hodně soutěžících. Kopřivnice je jediným soutěžním místem na severní Moravě, další moravské kolo je v Otrokovicích,“ uvedla zakladatelka soutěže Hana Srncová ze Zlína.

Kopřivnické kolo soutěže Děti fitness pořádaly místní Dům dětí a mládeže a Cestovní agentura Impuls, jejíž majitelka Vladimíra Houšťavová byla s průběhem akce spokojena. „Opět letos nesoutěžila jen děvčata z Kopřivnice nebo okolí, ale přijely děti z Frýdku-Místku, Ostravy, Havířova, Orlové, Brušperku, Hranic, Sviadnova či Kelče. Někteří dokonce zorganizovali autobus soutěžících. Je dobře, že je o aerobik stále zájem a že děti rády soutěží,“ zhodnotila.