Spálovský celek trenéra Bušiny načal zápas výtečně, když už po deseti minutách překonal Pikulíka Maršálek, který se nejlépe zorientoval po trestném kopu Reného Ambrože.

Autor první trefy měl pak na noze druhou branku, ale mířil jen těsně mimo. Tichá se během první půle dostávala do vápna domácích jen sporadicky a tak přišly další domácí šance. Marszalek ani hlavičkující Sucháček však skóre nenavýšili. Také po změně stran Bušinovi svěřenci bušili na tichavskou defenzivu, ale bez gólového efektu.

Spálov pak začal hrát na tři hroty, ale ani to ke gólům nevedlo. Naopak to byli hosté, kteří začali kousat. Domácí však mohli přece jenom skórovat, ale střídající Šíma hlavičkoval jen do břevna.

Tichavjané, kteří na jaře stále čekají na první vítězství, pak vyrovnali čtvrt hodiny před koncem zásluhou Ondřeje Švrčka. Když pak Spálovští nevytěžili nic ani ze svého závěrečného tlaku, skončilo utkání dělbou bodů.

Veledůležitý záchranářský duel mezi Kozlovicemi a hosty z Kopřivnice se původně neodehrál kvůli nezpůsobilému trávníku a lépe vstoupili do odloženého utkání rozhodně Kopřivničtí, kteří před utkáním na jaře ani jednou neprohráli a navíc ani neinkasovali. Už ve 3. minutě se pohlednou akcí prezentoval Štěpán, jenž tak otevřel skóre zápasu.

Zanedlouho se už hosté radovali ze druhé trefy, kdy reklamovali míč za brankovou čarou, ale sudí branku neuznali. V 18. minutě se pak o vyrovnání postaral kozlovický kapitán Martin Krpec a kopřivnický Beňo tak na jaře poprvé inkasoval.

Stejný hráč pak ve 35. minutě otočil stav zápasu ve prospěch Kozlovic a nepovedený závěr první půle ze strany hostů pak dokonal o čtyři minuty později třetím zásahem Jan Harabiš. Po změně stran se Kopřivničtí snažili zápas alespoň zdramatizovat, což se jim ale až do závěrečného hvizdu nepodařilo.

Kozlovice tak nyní poskočily na 12. místo se ziskem patnácti bodů. Kopřivnice naopak spadla na předposlední místo se ziskem třinácti bodů a tabulku uzavírají s devíti body Kateřinice.

„Soupeř nebyl lepší, ale byl důraznější a potrestal naše hrubky. Kdyby nám uznali ten druhý gól, možná by se zápas vyvíjel jinak. Navíc se tři hráči zranili, tak jsem musel během utkání sestavu prostřídat," sdělil trenér kopřivnických fotbalistů Miroslav Káňa, jehož tým hostí zítra v derby sousední Vlčovice.

TJ SPÁLOV - TJ TICHÁ 1:1 (1:0)

Branky: 10. Maršálek 75. O. Švrček. ŽK: Zdarsa. Rozhodčí: Bartek Podracký, Závodný.

Spálov: T. Ambrož Maršálek, T. Chuděj, Sucháček, Kostka Král (78. Herzog), P. Pop, Marszalek, Zálešák (65. Šíma) R. Ambrož, K. Pop. Trenér: Bušina.

Tichá: Pikulík Lacko, Sládeček, Bartoň Zdarsa, Petřík, Fajčák, M. Tománek M. Vaněk (90. V Havel), L. Vaněk (70. Gilar) O. Švrček. Trenér: Bača.

FC KOZLOVICE - FC KOPŘIVNICE 3:1 (3:1)

Branky: 18. a 35. M. Krpec, 39. Jan Harabiš 3. Štěpán. ŽK: Eliáš, Zeman Štěpán, Kučera. Rozhodčí: Futerko Čuba, Kolarský.

Kozlovice: Chlebek P. Piskoř, Hruška, Eliáš, J. Fojtík (77. Holub), Ermis, Zeman, Vyvial, Čuport, M. Krpec (84. Najdek), Jan Harabiš. Trenéři: Chýlek a Jak. Harabiš.

Kopřivnice: Beňo Hruška, Kramoliš (75. Makový), Petráš (42. J. Okřesík), Chromečka, Pala, Štěpán, Mička, Košárek, Hanzelka, P. Okřesík (27. Mocek (75. Kučera)). Trenér: Káňa. (dtb)