Sobotním nejdelším závodem startuje horská série ve středoevropských zemích. Konkurence bude velká. K tomu i poměrně vysoko vystoupá rtuť v teploměrech. Má být přes třicet stupňů, což není úplně ideální závodní počasí.

Petr Vinický má ale extrémy rád. A těší se: „Na horko se těším. Mám rád, když je zima nebo déšť, ale i vedro. Líbí se mi, když se ostatní vaří.“ Formu nechtěl český spartan odhadovat. „Ukážou až soupeři, jak na tom jsem. Na startu bude super konkurence a až v cíli vám řeknu, jakou jsem měl formu,“ usmíval se Vinický.

Do Valči jede Petr Vinický s jasnými ambicemi. „Chci vyhrát,“ řekl jednoznačně a dodal: „Nemá smysl jezdit pro dvacátá místa.“

Petr Dorňák byl s víkendovými prognózami opatrnější. „Uvidíme, co udělá horko. Cítím se běžecky dobře, ale mám zdravotní problém na chodidle. Nevím, jak se projeví v závodě. Mimo závod mě to nebolí a netrápí. Po dlouhé době se na závody fakt těším,“ řekl rodák z Beskyd.

Nejraději by oba závody dokončil na v TOP3. „Radost by mi udělala bedna. Když bych dokončil v první pětce, budu také spokojený,“ uzavřel Dorňák.