„Na Kopřivnici jsme se poctivě připravovali a moc dobře jsme věděli, že tady dokázalo vyhrát jen Zubří,“ hovořil po dvoubodovém lupu v dobrém rozpoložení čtyřiatřicetiletý gólmanský mág s přezdívkou Nemo, na kterém kopřivnický soubor Lubomíra Veřmiřovského několikrát ztroskotal, a který se do známého prostředí v Karviné vrátil po devíti letech strávených v zahraničí.

Jak jste si užil vítězné derby, na které vás přijeli v hojném počtu podpořit také karvinští příznivci?

Já si vzpomínám, že jsme v Kopřivnici vždycky těžko vyhrávali. Nikdy to tady nebylo jednoduché. Ale to, co Kopřivnice předvádí v letošní sezoně, tak za to je ji třeba pogratulovat. Je dobře, když se v české házené děje něco pozitivního. O tom to je, když máte dobrý mančaft, dobrého trenéra a lidi okolo klubu, kteří pomáhají. Není dobré, když se jenom nadává, a každý je odborník. Lidé se mají podporovat. V zápase hrajete to, co vám soupeř dovolí. My jsme se na Kopřivnici poctivě připravovali. Věděli jsme, že pan trenér Veřmiřovský o nás prohlašoval, že jsme kandidáti na mistra, takže dal tlak na nás (usměje se). Já jsem ale chlapcům celý týden říkal, že to není pravda, protože víme, že Kopřivnice doma porazila mistra i vicemistra z loňské sezony.

Co nakonec v zápase rozhodovalo?

Kluci dělali, co měli a měli chuť. Nenechali jsme Kopřivnici odskočit. Dávali jsme si pozor na pravé křídlo s číslem 84. Omlouvám se, ale teď mi vypadlo jméno. Už vím je to Hanus. Nejlepší střelec Kopřivnice, který dává sedm, osm branek za zápas. Tohle všechno jsme věděli a připravili jsme se na to. Myslím si, že jsme Kopřivnici trošku zlomili i fyzicky. Ale znovu musím říct, že nesouhlasím s panem trenérem Kopřivnice (usměje se). Protože my nejsme profesionální tým, ale příští sezonu už chceme a budeme se o to snažit. Já totiž vím kolik nás teď chodí ráno na trénink. Tam není moc lidí a kolikrát nemůžeme hrát ani sálovku (směje se).

Kopřivnice v letošní sezoně bojuje o play-off, což se odráží i na diváckém zájmu. Co na to říkáte?

Já jsem moc rád, že v Kopřivnici byla tak zaplněná hala. Když jsem tady hrával naposledy, tak tady chodívalo málo lidí. Ale takhle to má být a tak se má podporovat házená. Jsem rád, že se to děje tady na Moravě, blízko Karviné. Děkuju fanouškům a kopřivnickému klubu za pěkné derby.

Co se za dobu, kdy jste působil v zahraničí, v Karviné změnilo?

O tom bych mohl mluvit do zítra (směje se). Změnilo se všechno. Já promluvím o mladých klucích, kteří drží obranu. Hrajeme to s mladými kluky, jako Solák, Nantl a další, kteří jsou budoucností házené, a na které se nemůžu zlobit. Ale třeba na Zbránka už se můžu zlobit, ten už je starý (směje se). Změnilo se toho hodně, ale důležité je, že jsou v klubu lidi, stejně jako tady v Kopřivnici, kteří myslí pozitivně a chtějí něco změnit. Kvůli toho jsem tady. Já opravdu Karviné ještě něco dlužím, protože nebýt Karviné, tak bych neměl takovou házenkářskou kariéru. Jestli můžu pomoct, tak rád pomůžu. Jestli ne, tak žádný problém. Já jsem nejmenší problém v Karviné. (usměje se).

NEMANJA MARJANOVIĆ
Narozen: 8. ledna 1984

Výška/váha: 190 cm/90 kg

Post: brankář

Přezdívka: Nemo

Kariéra: 2005-2008 Karviná, 2008-2009 Octavio Vigo, 2009 Vardar Skopje, 2009-2012 US Ivry, 2012-2014 Billère Handball (II. francouzská liga), 2014-2016 CO Vernouillet (II. francouzská liga), 2016-2017 Sarrebourg HBSC (III. francouzská liga)

Úspěchy: 3x mistr Česka (2006, 2007, 2008), mistr Makedonie (2009), postup se Sarrebourgem do II. francouzské ligy (2017), 3x vítěz Českého poháru (2006, 2007, 2008), finalista Francouzského poháru s Ivry (2011).