Petr narazil ve skupině na zkušeného Veselého z Plzně, jenž nakonec skončil třetí, a kterému nakonec podlehl na body. V dalším kole čekal na Petra, jenž nakonec obsadil 6. místo, několikanásobný mistrem ČR Petr Bystroň z domácího oddílu a pozdější vítěz této váhy nedal tichavskému mladíkovi žádnou šanci, když uspěl po výhře na lopatky.

Před pár dny pak hostila Lokomotiva Krnov turnaj pro přípravku a mladší žáky v zápase ř.ř., který se konal u příležitosti 70 let od založení tamního oddílu. Na tradiční soutěž se sjelo 223 závodníků z 24 oddílů, ze kterých bylo sedm z Polska a dva ze Slovenska. 

Závišický judista Radek Rýpar svedl ve finále parádní bitvu s favorizovaným Šatánkem a nakonec bral cenné stříbro.
Radek Rýpar bral na republice stříbro

Skvěle si vedl Samuel Srněnský (váha 22 kg), jenž porazil tři soupeře a po zásluze si mohl na krk pověsit zlatou medaili. Jeho bratr Sebastián Srněnský (váha 28 kg), si vedl stejně úspěšně, když porazil na lopatky Bršlicu z Nivnice a Kováčíka ze Slovenska a rovněž se mohl radovat ze zlata. 

Jonáš Knebl (váha 28 kg) pak skončil na 7. místě a mladší žák Ondřej Váša (váha 43 kg) se umístil na 5. pozici. Celkovým vítězem se stal domácí Krnov, který zvítězil před Ratiborzem a Hnidousy u Kladna. 

Zámek v Kuníně. Ilustrační foto.
U zámku se strhne pořádná mela