První tři celky ze skupiny postupují dál, pro poslední družstvo se brána na mistrovství uzavřela, neboť, dle pravidel, poslední družstvo ze soutěže vypadává. Ve skupině R startovala společně s KH Kopřivnice družstva pořádajícího HC Dukla Praha, HC Baník Karviná a HC Zlín. Každé z těchto družstev chtělo postoupit do poslední části soutěže, ale na čtyři družstva byla jen tři postupová místa.

Závěrečný turnaj se uskuteční začátkem června v Karviné. Na přeborech bude šest nejúspěšnějších celků z celé České republiky, a to KH Kopřivnice, HC Baník Karviná a Dukla Praha z jedné skupiny a ze sousední pak TJ Sokol Louny, TJ Sokol Kobylisy a HK Lovosice. Soupeři budou již velice vyrovnaní a každý může porazit každého. Není žádného výrazného favorita. O medaile se můžou poprat skutečně všichni.
Trenér Jan Martínek: V prvním utkání nás čekala domácí HC Dukla Praha a již od začátku bylo o co hrát, neboť každá ztráta bodů by mohla družstvu chybět a šlo přece o hodně. První poločas skončil 9:10 a ve druhém poločase jsme stále jen dotahovali. Pět minut před koncem utkání, za stavu 13:15, jsme Pražany zaskočili čtyřmi rychlými útoky. Nakonec jsme utkání dotáhli do vítězného konce 19:17.

Ve druhém utkání jsme narazili na našeho věčného soupeře ze Severomoravské ligy, a to na družstvo HC Baník Karviná. Ani v tomto utkání jsme nezačali nejlépe, ale do konce prvního poločasu jsme si vydobyli dvoubrankové vedení 12:10. Ve druhém poločase jsme hráli svoji hru. Karviná ještě snížila, ale nakonec jsme vyhráli těsně 20:19, a tímto jsme si zajistili postup na mistrovství České republiky.

V posledním utkání se Zlínem již oběma družstvům nešlo o pořadí. Zlín by i v případě vítězství skončil na posledním, nepostupovém místě, neboť prohrál jak s Duklou Praha, tak s Karvinou, naopak my jsme i v případě porážky se Zlínem turnaj vyhráli. Proto si v tomto utkání zahráli více hráči z lavičky, ale měli nelehký úkol, neprohrát. Nakonec byl ale úkol splněn, remíza 23:23 a vítězství v turnaji bez porážky.

Jsem skutečně nadšený, že jsme se probojovali na přebory, ale to byl jen první krok. Čeká nás ještě spoustu práce na závěrečný turnaj. Nedá mi to se nevrátit k organizaci turnaje v Praze. První překvapení pro nás již bylo jak nás pořádající družstvo ubytovalo – naše skupina byla roztroušena do tří ubytovacích zařízení. Druhý den jsme měli společné šatny, hala byla přetopená a pořadatel nebyl schopen zajistit pro zúčastněné občerstvení, protože bufet nebyl v provozu. Když k tomu přidám zkomolení názvu našeho klubu, tak se tomu snad ani nedá věřit.

Vedoucí mužstva Igor Fulnek: Měli jsme, společně s hráči, obrovskou radost z postupu na mistrovství republiky, z toho, že jsme poslední krůček zvládli a že jsme překvapili sami sebe, že jsme to dotáhli až na samotný konec. Měli jsme z tohoto turnaje trochu obavu, neboť soupeři jsou opravdu zdatní a stačí chvilkové zaváhání a zjistíte, že jste mimo hru. Je sice pravdou, že jsme byli v tomto turnaji papírově velice vysoko, neboť naši mladíci ze šesti turnajů Žákovské ligy pětkrát obsadili první místo a jednou jsme byli druzí. V soutěži jsme odehráli 24 utkání, s bilancí 22 vítězných, 2 porážky a 1 remíza, ale to jsou jen statistiky, které můžou o něčem napovědět. Soupeře to může psychicky zastrašit, ale o všem se rozhoduje na hřišti. A dnes jsme to zvládli skvěle a máme z toho velikánskou radost.

Výsledky: Dukla Praha - KH Kopřivnice 17:19, HC Zlín - HC Baník Karviná 16:27, HC Zlín - Dukla Praha 18:21, HC Baník Karviná - KH Kopřivnice 19:20, KH Kopřivnice - HC Zlín 23:23, Dukla Praha - HC Baník Karviná 18:26

Pořadí v turnaji: 1. KH Kopřivnice (skóre 62:59, 5 bodů), 2. HC Baník Karviná (72:54, 4b), 3. HC Dukla Praha (56:63, 2b), 4. HC Zlín (57:71, 1b).

Sestava a branky KH Kopřivnice: Petr Chalupa, Tomáš Lipový - Vladimír Bača 1, Marek Bukovský 3, Roman Fila 1, Martin Filouš, Patrik Fulnek 1, Jan Hanus, Matěj Karban 11, Marek Mikulenka 1, Adam Reček 16, Jiří Šustala 5, Václav Tížek 4, Martin Veřmiřovský 1, Pavel Zahradník 2, David Zima 6, Pavel Žižkovský 10. Trenér Jan Martínek, vedoucí družstva Igor Fulnek.