Vedení kopřivnického klubu se totiž podařilo sehnat výrazného partnera, kterým se stala kopřivnická automobilka Tatra Trucks.

„Byl to výsledek roční práce. Vedli jsme vstřícné jednání, ale v té první fázi to ještě nevyšlo. Nakonec jsme se však dohodli na spolupráci. Domluvili jsme se na určité finanční částce, která je rozdělena na částku základní a částku motivační. Po sezoně si to vyhodnotíme a řekneme si, jak dál,“ uvedl tehdy pro Deník manažer kopřivnického hokejové klubu Jaroslav Hrubý.

Kopřivničtí tak vstupují do sezony s novým oficiálním názvem HC Tatra Kopřivnice. Změn doznal také trenérský triumvirát, kde po sezoně skončila dlouholetá trenérská dvojice Václav Slabý, Jiří Malík, která byla u kopřivnického návratu do 2. ligy, který se podařil po dlouhých třinácti letech před sezonou 2015/2016. Jak jsme vás již v květnu informovali, tak tým nyní nově povedou Jaroslav Kofroň a hrající asistent Martin Tomášek.

Jiří Malík pak na kopřivnické střídačce úplně nekončí, neboť bude od nového ročníku vedoucím mužstva.

KOFROŇ: TĚŽKÝ START NÁS PROVĚŘÍ

Jaroslav Kofroň působil před svým příchodem k druholigovému celku, ve kterém působí i jeho syn Adam, u kopřivnické mládeže.

„S panem Hrubým jsme se na spolupráci domluvili bez problémů. Těším se a je to určitě výzva. Věřím, že budou nadále chodit diváci, a že jsme na sezonu připraveni,“ sdělil nový kouč kopřivnické Tatry.

Kopřivnické házenkáře povede vstříc extraligovým bojům nově Lubomír Veřmiřovský (vlevo).
KH Kopřivnice vstupuje do nového ročníku extraligy

Hlavní kopřivnickou posilou se stal brankář Petr Hromada ze Vsetína a obrané řady pak vyztužil zkušený zadák David Stříž, jenž posledních osm sezon strávil ve francouzském Strasbourgu. Po zranění se pak vrátil Dominik Suchý a s týmem opět trénují také obránci Zuzaník a Fojtík. Návrat útočníka Stránského nakonec nedopadl a na soupisce je rovněž trio mladíků z třinecké juniorky, které může být v případě potřeby k využití – útočníci Matěj Mach a Daniel Plitko a polský bek Grzegorz Radzienciak. Ze základního kádru z loňské sezony už pak v klubu nejsou brankář Vrba (Šumperk), obránce Kowalczyk nebo útočník Ollender (Poruba).

Kopřivnici čeká poslední přípravné utkání ještě dnes (ve čtvrtek), kdy od 18.00 vyzve účastníka krajské ligy z Bohumína. „S průběhem přípravy jsem byl spokojený. Trénovali jsme čtyřikrát týdně a chodil dostatečný počet hráčů. Přípravné zápasy určitě splnily svůj účel a ukázaly nám, na čem ještě musíme pracovat,“ uvědomoval si Kofroň, jenž bude mít po ruce hrajícího asistenta Martina Tomáška, jenž už zároveň nebude plnit funkci kapitána. Céčko na novém kopřivnickém dresu tak nyní bude nosit útočník Jiří Pargáč, jehož asistenty budou Ondřej Sluštík a Miroslav Marek.

„V soutěži jsou tři jasní favoriti a my se pak budeme bít o ten zbytek. Určitě nechceme chybět v play-off. Hned ze startu nás prověří silné týmy, takže uvidíme, jak jsme připraveni,“ připomněl Kofroň úvodní těžký domácí dvojboj, když Kopřivnice v sobotu (17.00) přivítá šumperské Draky a ve středu (18.00) pak Hodonín.

K ozdobám blížící se druholigové sezony budou znovu patřit derby mezi Novým Jičínem a Kopřivnicí, kterých bude v základní části nově celkem sedm.
Startuje 2. hokejová liga: Nový Jičín jde do sezony s omlazeným kádrem

V novém systému soutěže se každý celek utká se svým soupeřem celkem sedmkrát. Základní část tak bude čítat porci 42 střetnutí.

„Čeká nás sedm derby s Novým Jičínem, takže bych řekl, že to nemusí být až tak atraktivní a lidi už to budou mít okoukané. Ale je otázka, jak budeme hrát, a jaké budeme mít výsledky. Od toho se pak všechno bude odvíjet,“ dodal Kofroň, jenž zkraje sezony nebude moci počítat se zraněným útočníkem Jakubem Machem, jenž si v prvním přípravném duelu v Novém Jičíně zlomil ruku.

Slovo manažera – Jaroslav Hrubý: „Chceme hrát co nejlepší hokej pro naše diváky. Třem hlavním favoritům Porubě, Šumperku a Hodonínu nemůžeme konkurovat, protože mají až trojnásobně větší rozpočty. Příprava nám docela vyšla, takže věříme, že se porveme o co nejlepší umístění. Vstupné u nás zůstalo stále stejné (muži 50 Kč, ženy 30 Kč) a k dispozici je i výhodná permanentka. Čeká nás 21 domácích zápasů, což dělá 1050 Kč, ale permice stojí jen 735 Kč. Diváci se můžou těšit rovněž na dvě sady nových dresů, ale chystáme ještě třetí, která bude v červené barvě, a která bude určena k dražbě. Použijeme ji v období kolem Vánoc při derby s Novým Jičínem a výtěžek z dražby věnujeme na dobročinné účely. S tím taky zároveň připravujeme akci na podporu nadace Registru dárců dřeně, která měla velký ohlas na Vsetíně, a tak jako v minulosti se chystáme i na darování krve. Prostě chceme ukázat, že to není jen o hokeji, ale chceme jít i tímto směrem.“

Zdroj: ArchivHC KOPŘIVNICE 

Rok založení: 1932 (vznikl hokejový oddíl SK Kopřivnice)

Klubové barvy: modrá, žlutá, bílá, (červená).

Internetové stránky: www.hc-koprivnice.cz

Největší úspěchy: Družstvo mužů hrávalo v dobách své největší slávy pravidelně v I. nebo II. NHL ČSR, postup do II. ligy (2014/2015).

Slavní odchovanci: Radek Bonk, Václav Varaďa, Tomáš Fleischmann, Libor Pivko, Patrik Bartošák.

Hala: Zimní stadion Kopřivnice (kapacita po rekonstrukci 3034 míst – 1083 k sezení, 1951 k stání).

Opory týmu: Petr Hromada, David Stříž, Adam Červenka.

Cíle: Hrát co nejlepší hokej pro diváky a zabojovat o co nejlepší umístění, dostat se do play-off.

Favorité soutěže: Poruba, Šumperk, Hodonín.

Kádr HC Tatra Kopřivnice – 2017/2018:

Brankáři: 1 René Fendrich (1996), 56 Petr Hromada (1991).

Obránci: 6 Michal Krutil (1989), 8 David Čintala (1993), 19 Miroslav Marek (1991), 20 Petr Merenda (1986), 22 Ondřej Chalupa (1984), 26 Josef Zuzaník (1994), David Stříž (1981), Tomáš Fojtík (1984), Grzegorz Radzienciak (1998).

Útočníci: 3 Adam Kofroň (1995), 14 René Bartošák (1991), 9 Marek Pěnčík (1995), 10 Jan Poruba (1997), 11 Ondřej Sluštík (1987), 12 Michal Vyčesaný (1994), 13 Daniel Hrubý (1987), 16 Martin Tomášek (1978), 17 Jiří Pargáč (1993), 21 Jakub Mach (1993), 25 Adam Červenka (1984), Dominik Suchý (1993), Matěj Mach (1998), Daniel Plitko (1998), Patrik Gola (1996).

Trenéři: Jaroslav Kofroň a Martin Tomášek.

Pozn: Před jménem je uvedeno číslo dresu, v závorce pak ročník narození.

Změny v kádru:

Přišli: Petr Hromada (Vsetín), David Stříž (Strasbourg), Patrik Gola (Poruba), Dominik Suchý (po zranění), Matěj Mach, Daniel Plitko, Grzegorz Radzienciak (všichni střídavé starty z juniorky Třince).

Odešli: Adam Vrba (Šumperk), Samuel Ollender (Poruba), Jan Unzeitig (zatím v jednání), Pavel Kowalczyk, Dominik Raška.

Termíny derby v základní části 2017/2018:

5. kolo: Sobota 23. září, 17.00 Nový Jičín – Kopřivnice

12. kolo: Středa 18. října, 18.00 Kopřivnice – Nový Jičín

19. kolo: Sobota 11. listopadu, 17.00 Nový Jičín – Kopřivnice

26. kolo: Středa 6. prosince, 18.00 Kopřivnice – Nový Jičín

33. kolo: Středa 3. ledna, 18.00 Nový Jičín – Kopřivnice

40. kolo: Sobota, 27. ledna, 17.00 Kopřivnice – Nový Jičín

47. kolo: Středa, 21. února, 18.00 Nový Jičín – Kopřivnice

 

Ve středu 6. září chytali hasiči v Odrách na Novojičínsku vietnamské prase.
Prase na výletě chytili hasiči do fotbalové sítě