Znovu museli dohánět náskok soupeře, ale tentokrát se prodrali alespoň k zisku bodu. Aktuálně osmí jakubčovičtí futsalisté remizovali na palubovce Žabinských Vlků Brno 8:8 a po čtrnácti odehraných kolech mají na svém kontě 14 bodů.

Baracuda prohrávala po první půli 1:3 a po nezvládnutém nástupu do druhé dvacetiminutovky prohrávala ve 27. minutě již 1:6. Domácí Vlci se nedlouho poté dostali do náskoku 8:2 a až poté začala velká jakubčovická stíhající jízda. „Soupeř hrál zezadu a nebyl na tom rychlostně tak dobře, jako ostatní soupeři. My jsme toho ale vůbec nedokázali využít a zbytečně jsme drželi balon. Nedokázali jsme rozpohybovat soupeřovu obranu a to byl hlavní problém tří čtvrtin zápasu,“ vzpomínal hrající trenér Baracudy David Molnár, jenž musel připomenout silnou zbraň Vlků. „Jejich brankář měl až neuvěřitelně přesné a načasované výhozy, což nám dělalo velké problémy, ale naštěstí jsme z toho neinkasovali,“ připomněl Molnár.

Jakubčovice pak s přibývajícími minutami zatlačily soupeře a postupně snížily už na 6:8. V předposlední minutě pak upravil na rozdíl jediné trefy Petr a vše pak dokonal na začátku poslední minuty kapitán Michálek, jenž vyrovnal na konečných 8:8. „Za stavu 1:6 jsme chvíli zkusili power-play, ale pořádně jsme se nedostali k zakončení, takže jsme od toho upustili. Vrátili jsme s k tomu až v úplném závěru. Naštěstí se nám podařilo vyrovnat a vzhledem k vývoji zápasu má pro nás bod cenu zlata. Tak, jak jsme hráli v závěru, ale musíme hrát po celý zápas,“ uvědomuje si Molnár, jehož tým nyní vyzve v pátek od 19.30 v domácí hale v Odrách šestý Vyškov. „Chtěli bychom už konečně zvítězit, ale hlavně musíme hrát to, co chceme od samého začátku,“ doplnil hrající trenér Jakubčovic.

 

ŽABINŠTÍ VLCI BRNO – BARACUDA JAKUBČOVICE 8:8 (3:1)

Branky Jakubčovic: Michálek 3, Šaran, D. Molnár, Murín, K. Molnár, Petr.

Baracuda Jakubčovice: Pavelka – D. Molnár, K. Molnár, Petr, Richtárik – Michálek, Murín, Ďurica, Šaran.

 

Zbylé výsledky 14. kola: VŠB Ostrava – Uherské Hradiště 4:7, Baník Ostrava – Havlíčkův Brod 8:3, Atraps-H. Brno – Hodonín 5:5.