Nový Jičín nejprve v zaplněné domácí hale v Loučce, kde se tísnilo osmdesát diváků, servíroval divákům veliké drama. Domácí výběr hrajícího trenéra Tomáše Kratochvíla ovládl úvodní čtyřhru, ale postupně prohrával 5:7.

Poté však následoval parádní obrat na 8:7 a v posledních dvou dvouhrách stačilo Novému Jičínu jednou zvítězit. Havířovské céčko však dorazilo v silném složení, když ho táhli především Jan Gorecki, jenž působil v sezoně většinou v prvoligovém béčku a Radim Bako, který je v aktuální ročníku nejúspěšnějším hráčem 2. ligy. Oba navíc už okusili i extraligové boje.

První možnost k devátému bodu měl Kowal, jenž však neudržel vedení 2:1 a Mynářovi nakonec podlehl po pětisetové bitvě. Také závěrečný duel se hrál za mohutného povzbuzování domácích příznivců a i v něm vedl novojičínský hráč 2:1 na sety. I Janča však zbylé dvě sady prohrál a po dramatických koncovkách tak zařídil první havířovské vítězství Rusnák.

„Hrálo se před výbornou atmosférou a hala byla opravdu plná. Byla to velká přetahovaná a poslední dva zápasy jsme bohužel prohráli nešťastně v pěti setech,“ litoval těsné porážky předseda novojičínského oddílu stolního tenisu Roman Kratochvíl.

NEDĚLE BYLA V REŽII NOVÉHO JIČÍNA

Novojičínští stolní tenisté se pak v neděli snažili na havířovských stolech o prodloužení série a vedli si znamenitě, když nejprve Michal Kratochvíl s René Kowalem opět zvládli úvodní čtyřhru.

Novojičínská čtveřice Michal Kratochvíl, René Kowal, Tibor Pavlík a Miroslav Janča pak přidala další vítězné dvouhry a po vítězství 9:3 rozhodne o postupujícím do 1. ligy až třetí duel.

„Chtěli jsme udělat všechno pro to, abychom sérii vrátili k nám domů. Za Havířov tentokráte nehráli Bako ani Gorecki, ale tak jednoznačné, jak napovídá výsledek, to určitě nebylo. Zase to byl boj o každý balón,“ přiznal Roman Kratochvíl.

Finále se tak nyní znovu přestěhuje do Nového Jičína. Ve sportovní hale v Loučce se bude hrát rozhodující duel o postup do 1. ligy tuto neděli od 15 hodin.

1. zápas: TJ Nový Jičín – SKST Baník Havířov C 8:9
Čtyřhra: Michal Kratochvíl, René Kowal – Radim Bako, Vojtěch Mynář 3:0.
Bilance dvouher: Michal Kratochvíl 2 výhry/2 porážky, René Kowal 1/3, Miroslav Janča 1/3, Tibor Pavlík 3/1.

2. zápas: SKST Baník Havířov C – TJ Nový Jičín 3:9
Čtyřhra: Karel Volný, Aleš Rusnák – Michal Kratochvíl, René Kowal 2:3.
Bilance dvouher: Michal Kratochvíl 1 výhra/2 porážky, René Kowal 2/0, Miroslav Janča 3/0, Tibor Pavlík 2/1.

STAV SÉRIE 1:1.