Na loňskou veleúspěšnou sezonu v klubu nezapomenou a rádi by na ni navázali také v té letošní, v níž se v Novém Jičíně hraje 2. liga stolních tenistů. Do třetí nejvyšší soutěže v zemi, kterou bude hostit domovský stánek novojičínských stolních tenistů, sportovní hala v Loučce, postoupili svěřenci Romana Kratochvíla po úspěšném play-off, v němž porazili okresního rivala z Kopřivnice.

S přípravou na nový ročník započali novojičínští stolní tenisté v srpnu. „Loňská sezona a její průběh byl hodně dlouhý a vyčerpávající. Způsobeno to bylo i utkáními v play-off s Kopřivnicí o účast ve druhé lize, což se nám, jako nováčkovi, podařilo. A to byl opravdu skvělý výsledek, který jsme v úvodu sezony vůbec nečekali.

V srpnu byly odstartovány první tréninkové jednotky, a to dvakrát týdně a někteří si přidávali něco navíc. Dobré bylo, že v tuto dobu začali trénovat i hráči B a C mužstva," vracel se na začátek sezony předseda oddílu stolního tenistu TJ Nový Jičín Roman Kratochvíl.

„Jestli mám být upřímný, tak s tréninkovou morálkou a přístupem některých hráčů nejsem zcela spokojen. Už v průběhu loňské sezony jsem vedoucímu A mužstva Kamilu Knyblovi kladl na srdce navýšit tréninky o jeden den v týdnu, což se nestalo," konstatoval dále Kratochvíl.

Novojičínští stolní tenisté už se tak seznamují s druholigovým kolotočem. „Určitě to budou delší cesty. Jsou tam družstva Hostinného, Borové, Blanska, Chocně, Brna a další. Čekají nás vyzrálejší hráči, tvrdší úderově, vyspělejší technikou i taktikou. Budou to urputné boje o každý míček. Očekávám, že získáme již po půl sezoně tvrdší ostruhy," nahlédl do premiérové sezony ve 2. lize trenér mužstva.

Základ A mužstva doplnil Matěj Bednář z třetiligového Přerova, jenž dříve hrával také druhou ligu. Dále se vrátil odchovanec klubu Filip Lokouta z Kopřivnice. Základní sestava nastupuje ve složení Kamil Knybel, Tomáš Kratochvíl, Jan Valošek a Dominik Černocký a vypomáhat bude Matěj Bednář, jenž pracuje na směny.

„Filip se musí poprat sám se sebou a dohnat výpadky v tréninku z minulosti. Je to na něm a věřím mu, že to nevzdá. V úschově máme stále se zlepšujícího Tomáše Rajnocha, který ochutnává otěže vedoucího B mužstva v krajské soutěži II. třídy a zatím si vede velmi dobře," nastínil složení druholigového kádru trenér TJ Nový Jičín.

Cílem je 2. ligu udržet

Novojičínští vstoupili do sezony s jasným cílem, jímž je záchrana. Prozatím mají za sebou dvě těsné venkovní porážky, domácí porážku s druhým celkem tabulky a v posledním utkání se svěřenci Romana Kratochvíla konečně dočkali prvního druholigového vítězství.

„A mužstvo má za úkol udržet se ve druhé lize a ověřit si své hrací schopnosti do příští sezony. B i C mužstvo má za úkol postup do vyšší soutěže, což by přineslo další kvalitu hráčské základny," uvedl k ambicím Nového Jičína předseda oddílu, který k favoritům druhé ligy řadí Hostinné, KST Ostrava C, SKST Baník Havířov a Sokol Orlová.

„S ostatními mužstvy můžeme sehrát vyrovnané boje," dodal Kratochvíl, jenž si pochvaluje také vznik nové mládežnické přípravky, kterou v klubu před měsícem rozjeli.

Novojičínským stolním tenistům patří prozatímní desátá příčka. „Jediná výhra není zatím nic moc, ale když si zanalyzujeme úvodní dvě prohry nejtěsnějším poměrem na stolech soupeřů, tak to nakonec není tak špatné. Zatím si kluci věří," sdělil kouč Nového Jičína, který by do sportovní haly v Loučce rád pozval novojičínskou veřejnost.

O tom, že se je opravdu na co dívat, není pochyb. Druhá liga totiž nabízí kvalitní představení. V nejbližších kolech cestují Novojičínští na stoly Blanska a Vracova. „V Blansku to může být hodně vyrovnané, pokud se podaří začátek zápasu a vyhrát aspoň jednu čtyřhru. Ve Vracově je povinnost vyhrát, přestože má zatím nejlepšího hráče v soutěži, Trcalu, jenž je zatím bez porážky.

O něco slabší je Vašíček, ale další dva hráči by našim hochům neměli dělat větší problémy," řekl závěrem na adresu nejbližších soupeřů Roman Kratochvíl. Nový Jičín pak včera v podvečer předehrával utkání 4. kola českého poháru na stolech třetiligové Kopřivnice.