Další úspěšnou akci mají za sebou štramberští judisté. V sobotu 12. října uspořádali pro nejmladší naděje tohoto sportu 11. ročník turnaje benjamínků v Judo (7 – 10 let). Celkem se sjelo 127 dětí Moravy a Slovenska a zhruba dvojnásobek rodičů, přátel, trenérů, známých atd., takže zdejší sportovní halu řádně prověřili. Hladký průběh pak zajišťovali samotní starší kamarádi domácího oddílu.

„Velký dík patří štramberské radnici za podporu a sponzorům, z nichž někteří navíc i přiložili ruku k dílu. Byla to hlavně firma NC-line, v zastoupení panem Burešem, pekárna pana Hezkého a obchod pana Švarce,“ zdůraznil trenér štramberských judistů Josef Štábl.

To ostatní již bylo na závodnících. A ti většinou předvedli pěkné zápasy. „Všechno dohromady znamenalo, že i při tomto počtu proběhla soutěž bez větších problémů a poměrně brzy byla ukončena, takže většina účastníků využila pěkného počasí k návštěvě města a zdejších památek a stalo se, že ještě v podvečer bylo možné potkat rodiny, jejichž ratolesti ráno bojovali a až teď odjížděli spokojeně domů,“ řekl Štábl.

Abychom nezapomněli na hlavní aktéry toho dne. Domácí pětičlenná skupina se opírala o výkony bratří Marků, Daniela (27 kg) a Davida (28 kg), když oba s přehledem svoje hmotnosti zvítězili. K tomu ještě přidal Lukáš Zíma bronz do 59 kg a moc nechybělo a stejnou medaili si odnesl i Radek Leiter (29 kg), nakonec z toho byla ta nepopulární bramborová. Pěkně se pral i Jakub Bajer (30 kg), ale nakonec na něj s jednou výhrou zbylo páté Místo.

Z oddílů novojičínského okresu vybojovaly Závišice dvě druhé a jedno třetí místo. Početná sestava Nového Jičína odvezla dvakrát první, třikrát druhé a jedno třetí místo. „Nejvíce potěšila účast oddílu ze Studénky, který se objevil po velmi dlouhé pauze a sběrem jedné stříbrné a bronzové upozornil, že už je zase na scéně,“ nezapomněl na pochvalu trenér Štábl.