Soutěž otevřela hmotnost do 22 kg, kde se utkali štramberští kolegové Petr Kvita a Jakub Štichauer. Vše se odehrávalo dle předpokladu.

„Jeden přetlačoval druhého a to rozhodl pro sebe Peťa. Ale teprve v dalším zápase s ostravským Pejclem ukázal, co v něm je. I když soupeř převyšoval Petra barvou pásku, na nasazení to nebylo příliš znát. Po vyrovnaném zápase těsně vyhrál ostravský borec, který vzápětí porazil i Kubu," vracel se k úvodním soubojům trenér judistů z pod Trúby.

Jelikož byli v nejlehčí váze pouze tři judisté, rozdělili si medaile dle předvedených výkonů.

Dalším štramberákem v akci byl Jonáš Kačor, jenž se ukázal ve váhové kategorii do 24 kg, kde byl jeho soupeřem karvinský Hruška. Z vítězství se nakonec radoval domácí judista. Ve druhém utkání pak zástupce štramberského juda zvítězil těsně před časovým limitem, po pěkném hodu, nad Gaherem z Frýdku-Místku.

„V posledním utkání s těšínským Gastlerem už byl na koni od začátku a vyhrál za deset bodů," připomněl zisk stříbrné medaile trenér mladých judistů.

To nejlepší ale přišlo nakonec. Ve váze do 52 kg startoval Vojtěch Šico, jenž si nejprve poradil s, o hlavu větším, Švajdou z Orlové. Během chvilky se pak nepáral s domácím Žigou, a když pak zvítězil také nad třineckým Andrašíkem, stanul si po zásluze pro medaili nejcennějšího lesku.

„Hoši si tak z prvních závodů odvezli čtyři pěkné medaile a je jen škoda, že ti zkušenější benjamínci zůstali doma. Možná by mohla být konečná bilance ještě příznivější," zamýšlel se závěrem Štábl.