„Uničov přivítal borce perfektně připravenou závodní dráhou a slunečným počasím. Na téměř tři stovky závodníků z Česka, Slovenska a Maďarska čekala náročná trať a náročný závod kvalifikace na Mistrovství Evropy a světa v BMX. Závod byl zároveň jedním z nominačních podniků pro letní olympijské hry v Pekingu,“ uvedl studénecký závodník Jan Gola, startující v ketegorii CR 30+.

Bikrosaři ze Studénky se mezi českou špičkou neztratili. Odjeli sice pouze dvě finálové jízdy a umístili se těsně pod stupni vítězů, ale i tak to sportovci ze Studénky považují za velký úspěch. „Na ostatní Studénecké bikrosaře zbyla malá finále. Nejdramatičtější bylo finále Jakuba Schneidra v kategorii Cruiser ELIT. Po nepodařeném startu a následném osmém místě se dokázal probojovat až na místo čtvrté,“ přiblížil Gola. „Vít Bartoš v kategorii Cruiser Mini také dokázal že se nebojí, a čtvrtá pozice mu dává naději k účasti na evropském šampionátu.

Další závod čeká závodníky BMX Studénka 26. a 27. května v Přerově a Hranicích na Moravě, kdy bude zahájena Moravská bikrosová liga 2007.

Umístění bikrosařů AMK BMX Studénka – Kategorie do 6 let: 9. Daniel Šimek, 10. Eliška Kellerová, kat.10 let: 16. Hynek Keller, 17. Filip Trubianský, kat. 13 let: 16. Matyáš Kunz, kat. 14 let: 16. Tomáš Trubianský, kat. Cruiser Mini: 4. Vít Bartoš, 7. Jiří Gola, kat. 16 let: 9. Radek Hrnčíř, ELIT: 4. Jakub Schneider, 16. Radek Milníček, CR 30+: 9. Jan Gola.