Putovní skleněný superpohár, navíc naplněný zlatavým mokem, si z Bernartic nad Odrou odvezli nohejbalisté Opavy. V tamní tělocvičně se totiž konal premiérový ročník Superfinále zimních amatérských soutěží v nohejbale trojic.

Nohejbalové zimní soutěže se v Moravskoslezském kraji konají v Ostravě, Frýdku-Místku a právě v Bernarticích nad Odrou.

Nohejbalisté z Bernartic nad Odrou letos, u příležitosti 10. výročí založení oddílu, přišli s myšlenkou Superfinále, které bude v příštím roce hostit Ostrava-Poruba.

Ilustrační foto.

Sobotního Superfinále se nakonec zúčastnilo devět nejlepších celků zimních amatérských soutěží, které doplnil domácí celek Iron 301, který obdržel divokou kartu. Novojičínsko pak ještě zastupoval druhý bernartický celek, který si vybojoval účast na závěrečném klání Zepelin Bernartice, za který nastupují otec a synové Zelenkovi.

Týmy byly rozděleny do dvou základních skupin a poté následovaly boje o konečné umístění. Obě domácí družstva byla nalosována do skupiny B, kde se utkala s týmy Sviadnova, Černotína a Valašského Meziříčí. Mladíci z domácího Iron 301 získali ve skupině jediný bod za remízu s Černotínem a v konečném zúčtování skončili devátí.

Druhý bernartický celek Zepelin měl vyšší ambice a po hladké výhře se svými oddílovými rivaly, které porazili 10:2 a 10:3 a v desetileté historii s nimi na turnajích ještě neztratil ani set, pak přišly dvě remízy 1:1 na sety se Sviadnovem a Černotínem. Zepelin tak čekal v posledním utkání základní skupiny s Valašským Meziříčím přímý boj o prvenství ve skupině.

„Valašské Meziříčí se může pyšnit kvalitní základnou hráčů, ať už jde o mládežnické výběry, či kategorii mužů. ZŠ Šafaříkova Valašské Meziříčí se totiž přímo specializuje na nohejbal. Právě mládežnický výběr dorazil do Bernartic, známý jako tým Mladé Maso v čele s mistrem republiky Andrisem," vysvětloval za organizátory člen týmu Zepelin Bernartice Pavel Zelenka.

Jeho tým však Valašskému Meziříčí podlehl 0:2 (8:10, 7:10) a ve skupině skončil až třetí. Ve čtvrtfinále pak poslední novojičínský zástupce narazil na druhý celek vedlejší skupiny, kterým byl Rychvald. Soupeř, který zvítězil v zimní soutěži ve Frýdku-Místku, byl nakonec šťastnější. Domácí Zepelin sice v obou setech vedl, ale po porážce 0:2 (5:10, 7:10) mezi nejlepší čtyřku neprošel a nakonec obsadil na domácí palubovce šesté místo.

Z výsledků:

Semifinále: Rychvald Val. Meziříčí 0:2, Opava Kvardi Frýdek-Místek 2:1. O 3. místo: Kvardi Frýdek-Místek Rychvald 2:1. Finále: Opava Val. Meziříčí 2:0.

Konečné pořadí Superfinále:

1. Opava, 2. Val. Meziříčí, 3. Kvardi Frýdek-Místek, 4. Rychvald, 5. Sviadnov, 6. Zepelin Bernartice n. O., 7. Ostrava-Poruba, 8. Černotín, 9. Iron 301 Bernartice n. O., 10. KZN Frýdek Místek.