Třetí ročník čtyřhvězdičkového turnaje Světové série mužů a žen J&T Banka Ostrava Beach Open 2020, který se měl hrát v Dolních Vítkovicích 20. až 24. května, byl nejprve odložen a v úterý zástupci Českého volejbalového svazu a pořadatelské společnosti Raul po dohodě s Mezinárodní volejbalovou federací FIVB rozhodli o jeho zrušení.

„Byli jsme připraveni uspořádat turnaj letos v září, stále ale nemáme jistotu, že takto náročnou akci pro desítky tisíc fanoušků bude možné uskutečnit. Rozhodli jsme se proto pro jeho posunutí na příští rok. O přesném termínu se už s federací bavíme i v návaznosti na odložené olympijské hry v Tokiu,“ prohlásil předseda Českého volejbalového svazu Marek Pakosta s tím, že J&T Banka Ostrava Beach Open 2021 by se zřejmě hrál na přelomu května a června.

Vstupenky, které si diváci letos už zakoupili, zůstávají po dohodě se společností Ticketportal platné pro příští ročník. „Turnaj byl ve fázi intenzivních příprav, se kterými byly spojeny vysoké náklady. Jejich úhradu aktuálně řešíme s našimi partnery. I díky jejich podpoře umožníme našim skvělým fanouškům převést lístky na následující ročník, kdy do Ostravy opět přijede světová špička tohoto krásného sportu. Už nyní se těšíme, že znovu zažijeme tu neopakovatelnou atmosféru v unikátním prostředí Dolních Vítkovic,“ uvedl Marek Tesař z pořádající agentury Raul.

Úvodní ročník turnaje žen předloni vyhrály Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová, vloni Ondřej Perušič a David Schweiner v soutěži mužů obsadili druhé místo.