Jde o vaše první vítězství v Davis Cupu. Jak si to užíváte?

Je to pro mě a mou kariéru zadostiučinění. Prožívám skvělý začátek roku, protože v Melbourne jsem se poprvé dostal i do hlavní soutěže grandslamu, na kterou jsem se dost načekal. Ale hodně tenistů teď dospívá v pozdějším věku. Já jsem v juniorských kategoriích neměl na růžích ustláno, musel jsem makat. Doufám, že nejsem na vrcholu, musím se snažit dál, abych pokračoval. A snad si formu přenesu i do dalších turnajů.

Se 451. hráčem světa Kimhim jste v závěrečném supertiebreaku prohrával 1:4. Byl jste pod tlakem?

Zkrácená hra je vždycky hrozná loterie, závěr byl nervózní z obou stran. Jeden míček může rozhodnout celé utkání, což se znovu ukázalo. Snažil jsem se bojovat o každý balon, abych se udržel vepředu, ale bohužel mi nevyšel začátek. Ale jak jsem to otočil, věřil jsem si, že by mě soupeř nemusel přehrát. Mohlo to ale dopadnout všelijak.

Co pro vás znamená postup do skupinové fáze týmové soutěže?

Je to neskutečný úspěch českého mužského tenisu. Postup dokazuje, jak se kluci zlepšili a zvedli. Máme velmi kvalitní hráče. Věřím, že ve finálových soubojích budeme rovnocenným soupeřem pro každého. Já se musím pořád zlepšovat, abych nominaci dostal a mohl být v týmu. Byl jsem loni na kvalifikaci v Portugalsku, kdy se postoupilo. A letos znovu.

Motivaci být dál v sestavě máte, že?

Záleží jen na mně, jakou budu mít sezonu, je to nějakých sedm měsíců, než bude nominace. Uvidíme, jaký rok budu mít já i jiní kluci, člověk si nominaci musí zasloužit. Jsem rád, že jsem teď vyhrál a mám i tuhle zkušenost, což by mi mohlo hrát do karet.

Jste na 116. příčce žebříčku ATP, kam se chcete posunout?

Co nejdřív chci být v elitní stovce. Nebudu zapírat, že takovou metu mám, kdybych řekl, že ne, tak budu za hlupáka. Je to cíl asi pro každého tenistu, budu dělat vše pro to, abych ho dosáhl.