Na Hané bojovalo celkem 104 závodníků ze 14 oddílů, mezi kterými nechyběli ani zápasnici z Trenčianské Turné a z Bánovců.

Zlato si do Tiché přivezl starší Václav Petr, jenž zápasil ve váze do 100 kg, když porazil jediného soupeře Buriánka z Čechovic na lopatky. V přípravce bojovali Robert Sobek (váha do 73 kg) a Jan Rozsíval (váha do 30 kg), kteří skončili na třetím místě, dále pak Ondřej Váša (váha do 29 kg) a Jakub Konvička (váha do 34 kg), kdy oba skončili shodně sedmí a osmou příčku pak obsadil Lukáš Bakši (váha do 25 kg).

Předminulou sobotu se konalo v Třinci mistrovství ČR juniorů a starších žáků v zápase ř.ř. Do Slezska se sjelo 105 závodníků z 20 oddílů. Tichavský junior Martin Šoukal se ve váze do 74 kg umístil na cenném pátém místě. Ještě lépe si pak vedl starší žák Václav Petr, jenž zápasil ve váze do 100 kg.

„Porazil na body 8:1 Buriánka z Čechovic, ale v boji o titul mistra republiky prohrál na body 4:11 s Jirešem z Plzně a tím si zajistil stříbrnou medaili," vzpomínal na cenný kov z republikového šampionátu tichavský trenér Zdeněk Liška.