Dvojice se proti sobě postaví ve třech kolech, soutěžit budou například v řezání volně stojícího polena motorovou pilou, kácení na cíl nebo odvětvování. Nejlepší dřevorubci dostanou v sedmnáct hodin na stupních vítězů trofeje z dílny Cyklosportu Prašivka a hodnotné ceny věnované hlavními partnery akce HQ Lipka a společností Agrocar.

Vyhrát mohou ruční pily, poukázky na pracovní oděvy či ručně kované sekery. Vedle dřevorubců si budou moci zasoutěžit také děti, rodiny i jednotliví návštěvníci akce. Rodinné týmy mohou vyhrát víkendový pobyt na horách a zapůjčení terénního vozu.

Pro děti pořadatelé připravili deset soutěžních stanovišť, na kterých si vyzkouší spoust zajímavých činností. Rodiny mohou změřit síly ve štafetové soutěži. Kromě toho se mohou návštěvníci těšit na prezentaci dřevozpracovatelské a zahradní techniky, ukázku stahování dřeva koněm, sokolnickou show, lukostřelbu, pískování pro děti a projížďky na koních.

Pestrý program zakončí bohatá tombola. Na závěr vystoupí v osmnáct hodin známá folková kapela Nezmaři. Vstup na celou akci je zdarma.

Chromečka Aleš

Páteční Deník s TV magazínem.