Jak momentálně vypadá zdravotní stav Jirky Gřese?

Je po operaci a je jasné, že kdyby stihl závěrečný turnaj Českého poháru na konci května, kam bychom se rádi probojovali, byl by to zázrak.

Je to hráč základní šestky, bez nějž už jste se museli obejít na konci kalendářního roku. Nakolik vám bude chybět?

Je to velký bojovník, a to nejen herně, ale i po psychické stránce. V současné době je to pro nás nenahraditelný člověk, ale jeho úraz je natolik vážný, že se s tím musíme vyrovnat a obejít se bez něj.

Jak budete jeho absenci na postu pivota řešit?

Zkoušíme různé varianty jeho zastoupení, ovšem jen z našich současných hráčů. Pokus o prodloužení limitovaného přestupu Libora Hanische, který nám vypomohl na konci roku, ztroskotal na zájmu Karviné jej zapasovat do kádru.

V neděli vás čeká těžké utkání v Bystřici, která je sice v tabulce za vámi, ale je schopná hrát vyrovnané partie i s těmi nejlepšími týmy. Jakým soupeřem bude pro vás?

Je to mužstvo, které to na nás doma umí. Navíc jeho hlavní opory Dobeš, Vacula a brankář Baránek jsou ve velice dobré formě, takže jakýkoliv zisk bodů pro nás bude úspěchem a dalším krůčkem do play-off.

Co by na Bystřici mělo platit?

Staví na zkušených hráčích, kteří příliš netrénují, takže se budeme snažit o rychlou házenou, kterou se nám ne vždy daří praktikovat.

Vyhráli jste ve Frýdku a porazili doma Karvinou. Bude pro vás v této situaci cesta do play-off snazší?

Můj střízlivý odhad je, že na play-off by mělo stačit dvacet bodů (Kopřivnice jich má momentálně šestnáct – pozn. red.). Rozhodnou zápasy pravdy, tedy domácí duely s Hustopeči, Jičínem a Plzní.

JANA FEILHAUEROVÁ