Po čtvrtfinálové sérii panuje v týmu určitě spokojenost…
Samozřejmě. USK nebyl vůbec lehký soupeř, ale myslím, že jsme to zvládli celkem dobře. Předsezónním cílem byl postup do semifinále, což jsme splnili, ale myslím, že letos můžeme dokázat ještě víc. Pokud budeme pokračovat ve stejných výkonech, tak máme na to postoupit do finále, což je nyní náš prvořadý cíl.

Nyní máte pár dní pauzu, jak budou vypadat tréninky?
Vše se odvíjí od toho, jak hraje Prostějov. Zaměříme se na to, co můžeme v útoku i obraně proti soupeři použít. V play off jsou všechny tréninky modelované na konkrétního soupeře, se kterým hrajeme sérii. V každém případě si myslím, že čtvrtfinále s USK bylo taky ideální přípravou na Prostějov. Už jen proto, že také mají výborné podkošové hráče. Takže můžeme pokračovat v podobné obraně a stejném silovém pojetí, jako proti USK.

Ukazuje se, že pro play off jsou klíčové domácí zápasy…
Série proti Pražanům ukázala, že doma jsme opravdu silní, a to i s velkou podporou fanoušků. Navíc nám pomohli i při utkání v Praze, takže to je skvělé. V Prostějově je ale jiná hala, jiné prostředí než na USK, takže to bude trošku jiné. V každém případě jsme za podporu rádi a moc fanouškům děkujeme.

Vyhovuje vám Prostějov, nebo byste radši brali Ostravu?
Oba celky jsou ambiciózní a myslí na příčky nejvyšší. Nyní ale nelze říct, zda by nám vyhovovala více Ostrava, protože to je již mimo hru. Takhle se to hodnotit nedá. Na druhou stranu proti Prostějovu se nám celkem daří a tu výhru jsme vždy nějak uzmuli. Doufám, že to bude pokračovat i nadále. V každém případě to bude vypjaté, protože týmy jsou vyrovnané, a bude tak rozhodovat každá maličkost.

Co jste udělali proto, aby se neopakovaly nepříjemnosti, jako v případě vyloučení Roberta Šaroviče?
Mluvili jsme o tom s hráči, ale já myslím, že šlo spíš o ojedinělý případ a rozhodčí to možná zbytečně zdramatizovali. Myslím, že s tím problémy nemáme. Jsou týmy, které to řeší podobně skoro každý zápas. My jsme v klidu, ale nějaká domluva s hráči byla.

Těch pár dnů volna určitě využijete k doléčení různých šrámů…
Myslím, že po zdravotní stránce jsme jakž takž v pořádku. Máme drobné problémy, jako achillovka, koleno nebo viróza, ale to se doléčí, a do startu semifinále budeme fit.